Svátek má: Klára

Zprávy

Velikost textu:

Žirinovskij: Kyjev je válečný žhář, tak jako Berlín v roce 1933

Žirinovskij: Kyjev je válečný žhář, tak jako Berlín v roce 1933

Vůdce Ruské liberálně-demokratické strany Vladimir Žirinovskij přirovnal Kyjev k Berlínu v roce 1933 a označil Kyjev za válečného žháře, který „zbláznil a infikuje Ameriku“. Podle něj Moskva nemůže takovou politiku tolerovat.

Vladimir Žirinovskij, vůdce Ruské liberálně-demokratické strany
27. listopadu 2019 - 09:01

„Trump už je naštvaný na obvinění ohledně Ukrajiny. Kyjev dnes  to je Berlín v roce 1933, stejný válečný žhář. Kyjev je šílený a infikuje Ameriku,“ napsal Žirinovskij na Twitteru.

„Spojené státy jsou jadernou mocností, takže Rusko takovou politiku nemůže tolerovat,“ pokračoval Žirinovskij.

„Pokud se Ukrajina nezastaví, budeme ji muset preventivně zničit," dodal Žirinovskij, známý svými radikálně extrémními názory.


Trumpův poradce pro národní bezpečnost Robert O'Brien již dříve uvedl, že Spojené státy nejsou připraveny vždy poskytnout Ukrajině vojenskou pomoc a že doufaly v dohodu mezi Kyjevem a Moskvou. Odpověděl tedy na otázku, zda Spojené státy hodlají nadále poskytovat vojenskou pomoc Kyjevu. Zároveň připomněl, že Donald Trump byl prvním americkým prezidentem, který Ukrajinu podpořil  zbraněmi v „protiruském odporu“.

Dne 26. listopadu ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij komentoval vztahy mezi Ukrajinou a Ruskem během tiskové konference s estonským prezidentem Kersti Kaljulaidem v Tallinnu. Podle něj s Ruskem je "velmi obtížná situace."

Zároveň dodal, že dialog bude „zahájen během normanského setkání čtyř vůdců“.

9. prosince se v Paříži uskuteční setkání vůdců zemí normandského formátu.

(rp,prvnizpravy.cz,twitter,foto:arch.)