Svátek má: Bartoloměj

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová neodolala ironii ohledně „ruských hackerů" ve volbách v USA

Zacharová neodolala ironii ohledně „ruských hackerů" ve volbách v USA

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova se vyjádřila k volbám do Kongresu USA a dělala si legraci na téma „ruských hackerů".

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
8. listopadu 2018 - 11:04

V úterý 6. listopadu se konaly střednědobé volby do Kongresu USA. Podle výsledků si republikáni ponechali většinu v Senátu USA, ale ztratili ji v Sněmovně reprezentantů.

„Zajímalo by mě, jak se budou interpretovat výsledky voleb americkými politických činiteli:

1. Za vše mohou ruští hackeři, nebo obě komory by byla naše (platí pro zástupce obou stran).

2. 2. volby konaly bez ruských hackerů (republikáni budou vysvětlovat „protože jsme požádali Rusy, aby  nezasahovali" a demokraté by přidali „to proto, že jsme vyvíjeli tlak na republikány")," napsala Zacharova na své facebookové stránce.

„Opravdu se tentokrát ruští hackeři „hrubě nevměšovali", ale „jemně si zahráli"?" dodala s těžko skrývanou ironií.


Rusko opakovaně opakovaně popírá obvinění z pokusu ovlivnit volby ve Spojených státech a mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov je označil za „zcela neopodstatněné". Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který hovořil o údajném ruském zásahu do voleb ve Spojených státech a dalších zemích, uvedl, že neexistují žádné důkazy, které by to podpořily.

Prezidentský poradce pro národní bezpečnost John Bolton řekl, že dostal od ruského prezidenta Vladimíra Putina ujištění, že Rusko nevměšovalo do voleb v USA. Putin také řekl, že tento případ je vnitřním sporem ve Spojených státech, a vyjádřil naději, že k dojde zastavení vyšetřování „vměšování“ do voleb a údajných vazeb Ruské federace s Donald Trump, vedené zvláštním prokurátorem Robertem Muellerem.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)