Svátek má: Olga

Zprávy

Velikost textu:

Welt: Německo znečištuje přírodu více než většina zemí G20!

Welt: Německo znečištuje přírodu více než většina zemí G20!

Německo, se svými pompézními větrnými parky, se podle německé televize Welt rádo prezentuje jako přední bojovník s globálním oteplováním.

Ilustrační foto
13. listopadu 2019 - 10:10

Ve skutečnosti však v této oblasti vykazuje velmi skromné výsledky. Emise CO2 v Německu jsou téměř dvakrát vyšší než průměr zemí G20. Podle tohoto ukazatele předstihly zemi pouze USA, Kanada, Austrálie a Saúdská Arábie.

Itálie představila předmět „Ochrana klimatu“. Možná to může být pro Německo příklad. A opravdu je třeba udělat hodně, o čemž svědčí nová zpráva o ochraně klimatu. V oblasti ochrany klimatu chce Německo být před všemi, konsolidovat vše na legislativní úrovni. Existují však pochybnosti, že bude skutečně možné dosáhnout stanovených cílů.

Německo se svými pompézními větrnými parky se rádo prezentuje jako přední bojovník se změnou klimatu. Nakonec jsou však výsledky tohoto boje spíše skromné.
 
Jan Burck, ekologická organizace Germanwatch: „Zpráva ukazuje, že země G20 jako celek se nebudou moci vyhnout nebezpečné změně klimatu. Obzvláště Německo. Německo musí zlepšit svou výkonnost v oblasti dopravy a stavebnictví.“

 
Německo vykazuje dobré výsledky pouze s ohledem na nové budovy. Při vytápění a chlazení starých budov je však emitováno více CO2, než je průměr G20. V odvětví dopravy se vyvinula velmi špatná situace. Emise CO2 stále rostou. A v tomto ukazateli je na pátém místě za Spojenými státy, Kanadou, Austrálií a Saúdskou Arábií.
 
Chválena se zvláště Čína. Existují slibné projekty pro rozvoj elektrické dopravy, autobusové a železniční dopravy. Naopak v Německu, bez započítání letecké dopravy, je 84 procent všech najetých kilometrů padá na řidiče automobilů. Průměrné emise CO2 v zemích G20 jsou 1,13 tuny na osobu a v Německu 1,99 tuny.

Ochrana klimatu je také záležitostí vědomí a chování. Itálie proto na školách představí předmět „Ochrana klimatu“. 52 procent Němců podporuje tuto myšlenku, 35 procent - nepodporuje. Konference ministrů školství a federálního ministra školství má jinou myšlenku.
 
Anja Karliczeková, ministryně školství Německa: „Tímto problémem by se měla zabývat biologie, chemie, ekonomie a geografie. Jedná se o otázku týkající se všech oblastí vědeckých znalostí. Musí být zváženo ze všech stran. Pak to bude správné.“
 
Tak či onak, mladí lidé mají zájem o ochranu klimatu. Nedávné měsíce to dokázaly, dodala televize.

(kou, prvnizpravy.cz, welt(tv), foto: repro welt)