Svátek má: Otýlie

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský premiér: Nemůžeme přerušit železnici s Ruskem!

Ukrajinský premiér: Nemůžeme přerušit železnici s Ruskem!

Ukrajina si nemůže dovolit přerušit železniční komunikaci s Ruskem, řekl ukrajinský premiér Vladimir Grojsman na TV kanále "Naše".

Vladimir Grojsman, ukrajinský premiér
14. července 2019 - 07:20

„Abychom v určitém okamžiku přerušili komunikaci mezi Ukrajinou a Ruskem, včetně železniční, kdy je zboží přepravováno do Evropské unie, a máme v rámci dohody o přidružení mezinárodní závazky vůči EU, prostě nemůžeme,“ uvedl Vladimir Grojsman.

Podle dřívějšího prohlášení ukrajinského ministra infrastruktury Vladimira Omeljana se  železniční komunikace mezi Ruskem a Ukrajinou "zastaví sama."

Ministr ukrajinské infrastruktury Vladimír Omeljan v rozhovoru pro Liga.net uvedl, že železniční komunikace mezi Ruskem a Ukrajinou „se zastaví sama“ a v roce 2018 „poprvé v historii Ukrajiny počet cest po železnici do zemí EU překročil počet cest do Ruska“ .

„Vidím, že s největší pravděpodobností nebude politické řešení (i když ho podporujeme),“ řekl Omeljan a odpověděl na otázku, zda je v blízké budoucnosti plánováno zrušení železničního spojení s Ruskem.

„V loňském roce poprvé v historii Ukrajiny počet cest po železnici do zemí EU překročil počet cest do Ruska. Proto bylo snížení počtu vlaků do Ruska naprosto objektivní. Nemá smysl vozit vzduch, “dodal ministr.V dubnu společnost "Ukrzaliznitsya" oznámila snížení osobní dopravy z Ukrajiny do Ruska.

Podle společnosti bylo v roce 2014 přepraveno 2,2 milionu cestujících po ukrajinsko-ruské trase a v roce 2018 to bylo asi 772,9 tisíc cestujících.

Připomeňme, že pokles cestujících je logický neboť od roku 2014 trvá konflikt mezi ukrajinskou armádou a dobrovolnickými bataliony na straně jedné a na druhé z pohledu Kyjeva separatisty na východě Ukrajiny, kudy také prochází železniční tratě do Ruské federace.

(rp,prvnizpravy.cz,rt, foto:arch.)