Svátek má: Hana

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský ministr byl překvapen jaké nedostatky má jeho země

Ukrajinský ministr byl překvapen jaké nedostatky má jeho země

Ukrajina nevystoupila z vlivu globálních trendů, to je nízká produktivita a špatná kvalita vzdělávání, a to přímo ovlivňuje růst národního hospodářství.

Alexandr Danyliuk, ukrajinský ministr financí
17. října 2017 - 07:20

„Nízká produktivita, to je jeden z největších a nejzávažnějších problémů, který brání rozvoji ekonomiky v mnoha zemích, ale zejména na Ukrajině je to  největší problém,“ řekl ukrajinský ministr financí Alexandr Danyliuk po zasedání MMF a Světové banky.

Zdůraznil, že je „mimořádně nízká produktivita práce“ na Ukrajině, a s tím je potřeba pracovat, musí se zlepšit kvůli přilákání investorů.

"Bez zvýšení produktivity můžeme jen snít o růstu naší ekonomiky," řekl Danyliuk.


Současně ministr financí upozornil na další problém, na nízkou kvalitu vzdělávání.

„Byl jsem překvapen, jaká je to klíčová otázka při jednáních ve Washingtonu,  zejména na zasedání Výboru pro rozvoj, byl jsem upozorněn, že máme špatnou kvalitu vzdělávání, všechny země na vzdělávání zvyšují finanční prostředky, a podle toho co my děláme ve školství, tak kvalitu vzdělávání nezlepšíme," vysvětlil ministr.


Ministr financí zdůraznil, že tato otázka trápí mnohé, kteří si uvědomují, že „kvalitní vzdělání - investice do lidí“ na oplátku přinesou ekonomický růst země.

(rp,prvnizpravy.cz,ukrinform,foto:arch.)