Svátek má: Patrik

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajincům vysvětlili prospěšnost utnutí dodávek teplé vody!

Ukrajincům vysvětlili prospěšnost utnutí dodávek teplé vody!

Ukrajina se musí vzdát centralizovaných dodávek teplé vody obyvatelstvu, uvedl „Obozrevatel“, s odkazem na členku představenstva Státní agentury pro energetickou účinnost a ochranu energie Marii Jakovlevovou.

Ilustrační foto
18. srpna 2018 - 11:05

Činitelka komentovala příslušné prohlášení ukrajinského vicepremiéra Gennadije Zubka, který uvedl, že taková reforma měla být provedena už „před 20 lety". Podle ní v evropských městech neexistuje žádný systém centrálního zásobování teplou vodou, místo toho existuje „systém zonování". „Nikdo nebude zahřívat ulici, aby lidé za to platili," sdělila neprůstřelný argument.

Při zodpovězení otázky možných rizik při provádění takové reformy činitelka poznamenala, že takové „brilantní" myšlenky může poškodit pouze neprofesionální „lidské" provádění.


Od 10. června na Ukrajině vstoupilo v platnost nové vydání zákona "O bydlení a komunálních službách", v důsledku čehož se předpokládá další zvýšení tarifů veřejných služeb. Podle nového ustanovení se vrátí pokuta za opožděné platby, zavádějí se poplatky za úhradu za studenou a teplou vodu a výrazně se rozšiřují pravomoci poskytovatelů služeb.

Podle odborníků povedou inovace ke zvýšení poplatků za bydlení a komunální služby o 20-30%. V uplynulých letech náklady na veřejné služby na Ukrajině již narostly trikrát, což bolestně zasáhlo peněženkyUkrajinců, nucených utrácet až polovinu svých příjmů na zaplacení příslušných účtů.


Je zřejmé, že se nešťastné ukrajinské obyvatelstvo stalo terčem neuvěřitelného sociálně-ekonomického inženýrství - experimentu oligarchicko-kleptomanického režimu za potlesku Západu. Na který, jako obvykle, doplatí nejen ti nejchudší, ale i střední vrtsvy populace.

(kou, prvnizpravy.cz, obozrevatel.com, foto: arch.)