Svátek má: Bartoloměj

Zprávy

Velikost textu:

Salvini zkrátí migrantům příspěvek, ušetří tak 400 milionů euro!

Salvini zkrátí migrantům příspěvek, ušetří tak 400 milionů euro!

Populární italský ministr vnitra Matteo Salvini pravděpodobně výrazně sníží denní příspěvek pro migranty v Itálii, země ušetří tak v roce 2019 400 milionů euro.

Matteo Salvini, italský ministr vnitra
7. listopadu 2018 - 03:20

V návrhu jde o snížení současného denního příspěvku 35 euro za den na migranta na téměř polovinu, tedy na 19 euro za den, což je jedna z nejnižších sazeb v západní Evropě, uvádí Il Giornale.

Podle ministerstva vnitra by to v roce 2019 vedlo k úsporám ve výši 400 milionů euro a v následujících letech by se úspory zvýšily na 500 milionů a na 600 milionů euro.

Návrh je součástí širšího nařízení o migraci a bezpečnosti, které bylo vydáno koncem září. To také zakazuje povolení k pobytu z "humanitárních" důvodů.

Všichni migranti budou zařazeni do dvou skupin. Ti, kteří mají uznanou žádost o azyl, a ti, kteří nemají. Osoby s legálním postavením uprchlíka a uznanými nezletilými migranty budou mít větší přístup k financování a vládním programům.

Stále populárnější ministr Matteo Salvini výrazně snížil počet přistěhovalců, kteří vstupují do Itálie, od okamžiku, kdy byla ustavena nová italská vláda, a to tím, že byly uzavřeny italské přístavy pro plavidla NGO, které „zachraňují“  migranty, ale přitom se dopouští organizovaného pašeráctví.

Salvini také deportoval nelegální migranty, jak sliboval během volební kampaně a to zvýšilo u Italů podporu jeho strany Ligy severu.


Salvini je zodpovědný za italský migrační plán, který je v rozporu s plány EU na migraci.  

„Věřím, že naše vláda podpoří naše mladé lidi, aby měli větší počet dětí, tak jako tomu bylo před několika lety a transplantovat mladé Afričany do Evropy, " řekl k podpoře italských rodin Matteo Salvini.

Italská vláda nabídla volnou zemědělskou půdu manželům se třemi nebo více dětmi. „Vzhledem k tomu, že se stále mluví o návratu mladých lidí k zemědělství, chceme jim dát možnost získat ornou půdu,“ již dříve uvedl Matteo Salvini.

(rp,prvnizpravy.cz,voice,foto:arch.)