Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Ruská obrana obvinila Pentagon ze lhaní celému světu!

Ruská obrana obvinila Pentagon ze lhaní celému světu!

Ministerstvo obrany upozornilo na rozpory mezi výroky amerického prezidenta Donald Trump o porážce „Islámského státu“ a o plánech Pentagonu zůstat v Sýrii až do vítězství nad terorismem.

Ruský strategický bombardér Tu-160
15. prosince 2017 - 11:05

„Pentagon úmyslně klame mezinárodní a americkou veřejnost, včetně jejího vůdce, protože neexistují žádné důvody, a dokonce ani formální záminky pro přítomnost amerických vojáků v Sýrii,“ prohlásil mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Generálmajor také komentoval prohlášení mluvčího Pentagonu Adriana Rankina-Gallowaye, že americké ministerstvo nezaznamenalo „významné snížení počtu ruských vojsk v Sýrii".

„Tvrzení Pentagonu týkajících se odchodu/neodchodu ruských vojáků ze Sýrie, je jen špatně skryté přání, abychom tam nebyli, ale také neschopnost Spojených států zvládat reálnou situaci na místě,“ cituje Konašenkova RIA Novosti.


Za „problém Pentagonu" označil, že americké média neukazují návrat letecké techniky, lékařů, ženistů a vojenského vybavení do Ruska. Konašenkov doporučil americkému vojenskému velení způsob jak „dokáže tento úkol zvládnout - přepnutím televizorů na ruské nebo evropské televizní kanály".

Ruské vojenské letectvo začalo v září roku 2015 útočit na militanty v Sýrii na základě oficiální žádosti  Damašku. V březnu 2016 Rusko většinu této skupiny vrátilo zpět. Tento týden Vladimir Putin nařídil vrátit další část kontingentu.


S teroristy v Sýrii a Iráku také bojuje mezinárodní koalice vedená Spojenými státy. Ruské ministerstvo obrany poukázalo na to, že letos Washington a jeho spojenci osvobodili pouze Rakku, jehož obléhání a obsazení trvalo jedenáct měsíců.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)