Svátek má: Tamara

Zprávy

Velikost textu:

Řecko je šokováno údaji o desintormátorech „Integrity Initiative“!

Řecko je šokováno údaji o desintormátorech „Integrity Initiative“!

Hackeři Anonymous zveřejnili novou dokumentaci z britského projektu „Integrity Initiative“, kterté se tváří jako nevládní organizace, ač je placena britskou vládou, USA a NATO.

Theresa Mayová, britská premiérka
4. prosince 2018 - 04:20

Zástupci Anonymou připomněli, že v již listopadu byla zveřejněna velká část dokumentů týkajících se „Integrity Initiative“. Tu várku zveřejnily i Prvnizpravy.cz.

„Mezitím ani organizace, ani její sponzoři nesplnili naše požadavky a nezaručili, že klastrová síť nebude použita pouze k boji proti ruské dezinformační politice. Také jsme nedostali odpověď od vůdců EU a mezinárodních organizací, ačkoli lidé v mnoha zemích projevili vážné znepokojení ohledně tohoto problému," uvedli ve svém prohlášení zveřejněném na internetových stránkách cyberguerrilla.org.

Zdůrazňuje se, že Anonymous budou i nadále zveřejňovat dokumenty dokud nebude provedeno důkladné šetření činností Integrity Initiative na celoevropské úrovni.

Nové dokumenty předložené Anonymous jsou spojeny s Řeckem, Španělskem a Německem, z nichž některé zmiňují Rusko. Publikace zejména hovoří o „falešných důkazech ruského zásahu do referenda o nezávislosti Katalánska, které se šíří v médiích a španělskými politiky". V uvedených zemích organizace vytvořila síť týmů, které byly následně řízeny britskými velvyslanectvími.


Další údaje představují reakci v řeckých médiích na takzvaný „případ Skripal" a rovněž obsahují organizaci řeckého týmu novinářů a akademiků pod záminkou vyšetřování „agentů ruského vlivu“  v Řecku, jehož „cílem je zdiskreditovat vůdce strany SYRIZA" a podpora protiruské opozice. Tento tým byl rovněř koordinován britským velvyslanectvím.

Řecký tisk Documento to s odkazem na uniklé dokumenty označil titulkem „Apokalypsa: Řečtí novináři a akademici pracovali pro velvyslanectví“!

Projekt iniciativy „Integrity Inititive“

Projekt „Integrity Initiative“ působí několik let, s cílem vyhlásit boj proti „ruské propagandě a falešným zprávám".V listopadu oznámili hackeři z Anonymous, že Spojené království by mohlo využít „Integrity Initiative“ k vměšování se do vnitřních záležitostí evropských zemí a k informační válce proti Rusku.


Podle jedné z webových stránek Anonymous byla „Integrity Initiative“ založena v roce 2015 a byla financována britskou vládou. Mezi spřízněnými s ním jsou finančník William Browder, Vladimír Ašurkov, spolupracovníkem je Alexej Navalnyj a vědec Igor Sutjagin, který byl v roce 2004 v Rusku odsouzen za špionáž.

Náklady na projekt za současný fiskální rok se odhadují, jak vyplývá z vyvěšených dokumentů, na 1,96 milionů liber. Mezi těmi, kteří poskytli granty na projekt, je Ministerstvo zahraničí USA, NATO a sociální síť Facebook.

Ruské ministerstvo zahraničí k tomu poznamenalo, že jediným úkolem „Integrity Initiative“ je „očernit Rusko v očích veřejnosti v zahraničí".

A je pak roztomilé poslouchat britské představitele jako Theresu Mayovou nebo německou kancléřku Angelu Merkelovou o „hodnotách“ , o „demokracii“ a boji proti dezinformacím.

(kou, prvnizpravy.cz, cyberguerrilla.org, dokumentonews.gr, foto: arch.)