Svátek má: Nina

Zprávy

Velikost textu:

Proč USA posílají homosexuálního úředníka na „Krymskou platformu“?

Proč USA posílají homosexuálního úředníka na „Krymskou platformu“?

<< VIDEO >> Kyjevské úřady chtějí k 30.výročí vyhlášení nezávislosti Ukrajiny uspořádat první summit „Krymské platformy“ . Plánuje se shromáždění jakési mezinárodní koalice, která bude požadovat návrat připojeného poloostrova na Ukrajinu.

Olesya Medvedeva , komentátorka webu Strana.ua
29. července 2021 - 03:20

Ve svém pravidelném videoblogu „Jasno“ na ukrajinském webu Strana.ua se zamýšlí Olesja Medvěděvová nad tím, koho USA vysílají na summit tzv. Krymské platformy.

Bankova převzala iniciativu k vytvoření „Krymské platformy“. Prezidentská kancelář již dlouho před událostí oznamovala, že země, které se přidaly ke Krymské platformě, budou na summitu zastoupeny na nejvyšší úrovni. Spojené státy však například měsíc před summitem oznámily, že se summitu nezúčastní prezident Joe Biden a ani viceprezidentka Kamala Harrisová.

Brzy poté vyšlo najevo, že zámořské partnery bude zastupovat bývalý demokratický prezidentský kandidát, úřadující ministr dopravy Peter Buttigieg. On je nejlépe známý jako první  otevřeně přiznaný homosexuál v americké vládě. Už jen díky tomu jeho vyslání na summit vypadá jako snadné trollování ze strany Bílého domu. Kyjev s takovou úrovní zastoupení zjevně nepočítal. Ministr dopravy je navíc pozicí, která je nekonečně daleko od zahraniční politiky a problému vlastnictví Krymu.Do 28.července potvrdilo svou účast na summitu 28 zemí. V den akce 23.srpna se  Nejvyšší rada sejde na mimořádném zasedání s tím spojeném, informoval web Strana.ua..

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)