Svátek má: Olga

Zprávy

Velikost textu:

Popular Mechanics: Takový masivní útok ruských dronů nic nezastaví!

Popular Mechanics: Takový masivní útok ruských dronů nic nezastaví!

Ruský kontrolní systém pro masivní úder malých dronů „Flock-93“ je vážnou hrozbou pro potenciálního nepřítele, napsal americký časopis Popular Mechanics.

Ruský dron "Flock-93"
11. listopadu 2019 - 11:04

Nový koncept umožní použití více než stovky dronů při útoku, z nichž každý bude mít výbušné zařízení, uvedl autor materiálu Kyle Mizokami. Úder takové moci bude velmi obtížné odrazit, poznamenal.

„Obrovská hejna ruských dronu se jednoduše nezastaví," zdůraznil časopis.

Materiál poznamenal, že drony postavené na principu „létajícího křídla“ se budou moci zvednout do vzduchu a přistát ve svislé rovině. Jejich bojové zatížení dosáhne 2,5 kilogramu.

Mizokami zdůraznil, že obvyklé prostředky obrany - rakety, drony, děla, brokovnice a kulomety - jsou nedokonalé a nebudou schopny „Flock-93“ úplně neutralizovat.


„Obranný systém, který dokáže sestřelit 90 procent dronů, má velmi dobrý výkon, ale stále chybí deset procent strojů,“ upozornil článek.

Podle autora by mohly být nejlepším prostředkem proti dronům „rušičky“, ale neovlivňují autonomní drony, které nepřijímají rádiový signál.

Podle Mizokamiho, v okamžiku, kdy bude ruský systém uveden do praxe, se „Flock-93“ stane problémem pro všechny protivníky Moskvy.

„Flock-93“, vyvinutý vojenským výcvikovým střediskem ruských leteckých sil (Žukovského vojenské výzkumné středisko, Voroněž), byl představen v létě na fóru Army-2019. V takovém systému jsou vedoucí a řídící roboti. V případě zásahu jednoho zaujme jeho místo další dron. V závislosti na bojové misi může být počet bezpilotních letů navýšen na neurčito.

(kou, prvnizpravy.cz, popularmechanics.com, foto: arch.)