Svátek má: Bedřich

Zprávy

Velikost textu:

Polský exministr: Osobně mi nebude chybět Merkelová a její tvrdá politika

Polský exministr: Osobně mi nebude chybět Merkelová a její tvrdá politika

Navzdory skutečnosti, že nový šéf německé vládnoucí strany CDU Armin Laschet je známý tím, že je označován jako Putinversteher (muž, který Putinovi rozumí) bývalému polskému ministru zahraničí Witoldu Waszczykowskému  nebude „Mutti Merkel“ chybět.

Witold Waszczykowski, polský europoslanec
22. ledna 2021 - 12:30

V rozhovoru pro Onet vyčítal německé kancléřce přetvářku, a to navzdory jejímu milému úsměvu, ale také se pevně drží kurzu úzkých kontaktů s Ruskem v zájmu Německa - a tona úkor polských zájmů.

„Angela Merkelová mi nebude chybět, protože jsem měl příležitost s ní přijít do přímého kontaktu. Doprovázel jsem polskou premiérku Beatu Szydlo na různých setkáních a vím, že se jedná o člověka, který, i když se sladce usmívá, dělá svou práci tvrdě ve snaze bojovat o německé zájmy,“ hodnotil Merkelovou Waszczykowski, nyní polský europoslanec.


„Rozhodně není pro-polskou političkou a domnívám se, že realizuje německé zájmy, jejichž účelem je mít co nejužší kontakty s Ruskem. Zdá se jim, že žijí v takovém mýtu ...,“  pokračuje polský europoslanec.


„Domnívám se, že z těch tří, kteří si navzájem konkurovali v boji o předsedu CDU, by byl  nejlepším kandidátem z pohledu Polska současný předseda výboru pro zahraniční politiku Bundestagu Norbert Röttgen, jehož názory jsou velmi podobné našim, například z hlediska evropské bezpečnosti. Bohužel tento konkurenční výběr na pozici šéfa CDU nevyhrál,“ dodal Witold Waszczykowsko

(rp,prvnizpravy.cz,onet.pl,foto:arch.)