Svátek má: Igor

Zprávy

Velikost textu:

Počet obětí božího biologického útoku překonal počet obětí 1.sv. války

Počet obětí božího biologického útoku překonal počet obětí 1.sv. války

<< SERIÁL (14) >> Velká válka, jak v roce 1918 říkali 1.světové válce, připravila o život zhruba 10 milionů lidí, několik milionů zmrzačila a další miliony ožebračila.

Lazaret v Libouchci
27. října 2018 - 10:10

Velká válka rozvrátila státy a z bývalých mocností zůstaly jenom stíny. Ale Bůh všemohoucí stvořitel nebe i země, všeho viditelného i neviditelného, lidem připomenul, že pýcha jejich pracného zabíjení bližních není ničím proti tomu, co příroda sama je schopna učinit lidskému pokolení.

Jestliže existuje Bůh, jestliže Bůh je stvořitelem všehomíra, dopustil tedy, aby došlo k hrozné válce, a také dopustil v posledním roce války, aby propukla epidemie španělské chřipky, a lidem připomenula malichernost jejich vzájemného zabíjení.

Na věčnost, blíže k Bohu, odešlo skrze chřipku na 100 milionů lidí. Příroda k tomu nepotřebovala strojní pušky (kulomety) ani děla. Ono dílo smrti na božím světě vykonal virus chřipky.

Chřipka a cenzoři

Během standardní chřipkové sezony zemře podle WHO na celém světě asi půl milionu pacientů. Nepravidelně se  objeví nový kmen, na který lidské tělo není v rámci běžné imunity připraveno a začne se šířit za hranice průměru: Nejhorší pandemii způsobila v letech 1918-1920 tzv. španělská chřipka.

Své jméno získala pandemická chřipka vinou cenzorů. Váleční cenzoři zatajovali počty chřipkou nakažených a  zemřelých vojáků. O chřipkových ztrátách válčících států v Evropě (včetně USA) se svět dozvěděl až po ukončení války. Španělsko se do války nezapojilo, takže chřipka tam byla oblíbeným námětem novinářů i díky tomu, že málem zahubila španělského krále Alfonsi XIII. Na první pohled se proto zdálo, že Španělsko s milióny nakažených, je jakýmsi epicentrem virové hrůzy – španělské chřipky.

Celosvětově onemocnělo až 500 milionů lidí. Podle některých odhadů 100 milionů z nich viru podlehlo - španělská chřipka tak údajně zabila až 5 % populace planety. Jiní tvrdí, že španělská chřipka poslala na hřbitov jenom přes 50 milionů obětí.

Důležitý je rok 1918 proto, že v poslední třetině roku 1918 byl úder chřipky velmi silný. Pravděpodobně jenom v rozmezí září 1918 až únor 1919 španělská chřipka uskladnila na hřbitovech na 25 milionů lidí.


České umírání

Podle městských zápisů v Ústí nad Labem bylo v roce 1917 pozorováno závažnější zhoršení zdravotní situace obyvatelstva kvůli zhoršujícímu se stavu a množství potravin. Průběžným jevem bylo snižování tělesné váhy obyvatel, předčasné stárnutí a značné snížení pracovní schopnosti obyvatel. Město trápily neštovice, úplavice a poslední rok války přinesl i  značně snížení imunity lidí. V září 1918 přišla velmi silná španělská chřipka a vyžádala si jenom v Ústí n. L. do konce roku 137 obětí.

V roce 1918 podlehlo podle dat zveřejněných Českých statistickým úřadem tuberkulóze přes 34.000 lidí, chřipce téměř 27.000 a zápalům plic přes 26.000 lidí.

Epidemii španělské chřipky podlehlo v letech 1918 až 1920 asi 44 000 až 75 000 lidí na území českých zemí.

(rp,fr,prvnizpravy.cz,foto:fond Archivu města Ústí nad Labem)