Svátek má: Leopold

Zprávy

Velikost textu:

Odhalení: Stříleli na Majdanu i do vlastních, aby vyvolali převrat!

Odhalení: Stříleli na Majdanu i do vlastních, aby vyvolali převrat!

Italský novinář zjistil identitu tří odstřelovačů, jejichž akce na Majdanu v únoru 2014 vedla ke státnímu převratu a útěku ze země tehdejšího prezidenta Viktora Janukovyče.

Majdan 2014
21. listopadu 2017 - 10:15

V televizním pořadu „Matrix“ na italském kanálu „Mediaset“ oznámil vojenský dopisovatel deníku „Il Giornale“ Gian Mikalessin jména střelců.

Investigativní dokument v podstatě dokládá šokujícím způsobem, že k převratu na Ukrajině došlo uměle (a krvavě), což vedlo k řetězci událostí až k občanské válce na jihovýchodě země. A to za podpory "demokratického" Západu. Znamená to, že celá stavba událostí představovaná Kyjevem a Západem je postavena na jedné z největších lží 21. století.

Odstřelovači, kteří zastřelil během nepokojů v centru Kyjeva asi 80 osob (což je většina oficiálních obětí na životech na Majdanu), byli rodáci z Gruzie, kteří přišli do ukrajinského hlavního města na příkaz bývalého prezidenta Gruzie Michaila Saakašviliho a dostávaly pokyny od instruktorů z USA. Byli to Kvarancchelia Zastava, Alexander Revazišvili a Koba Nergadze, kteří sloužili v tajné bezpečnostní službě bývalého gruzínského vůdce. Italský novinář po dlouletém vyšetřování našel dva z nich ve Skopje, hlavním městě Makedonie, třetí pobývá v jiné východoevropské zemi, jehož jméno uchoval v tajnosti. Následovaly přímé odpovědi odstřelovačů.

„Dostali jsme příkaz střílet na policii i na demonstranty, aniž bychom mezi nimi dělali rozdíly,“ řekl Revazišvili. Podle Nergadze stříleli z hotelu „Ukrajina".

Tato zjištění zcela vyvracují oficiální verzi současné ukrajinské moci, a kterou podporuje většina západních zemí, a podle které masakr v centru Kyjeva vyvolala vláda Janukovyče.

V investigativním filmu je uveden telefonický rozhovor mezi ministrem zahraničních věcí Estonska Urmasem Paetem, který s odkazem na slova lékaře, který vyšetřoval těla obětí na Majdanu, a který řekl evropské komisařce pro zahraniční záležitosti Catrin Ashtonové, že všechny oběti z obou stran: jak mezi policisty, tak mezi lidmi na ulici, byly zabity ostřelovači.

„Všichni byli zabiti stejnými odstřelovači. Existuje obava, že nově vzniklá koalice odmítá zkoumat, co se skutečně stalo. Z tohoto důvodu stále více roste přesvědčení, že za odstřelovači nestál Janukovyč, ale někdo z nově koalice,“ poznamenal Paet.

Italský novinář zjistil, že snipery koordinoval Saakašviliho vojenský poradce Mamuk Mamulašvili, který byl poslán do Kyjeva na podporu protestní akce na Majdanu. Později se stal velitelem skupiny gruzínských dobrovolníků, kteří se zúčastnili střetů s povstalci na Donbasu.

Podle jednoho z odstřelovačů jménující se Zalogi se jejich první setkání s Mamulašvilim konalo v prostorách Národního hnutí (zřejmě Spojené národní hnutí (UNM) Saakašviliho), kde bylo 25 lidí, z nichž 10 souhlasilo s cestou do Kyjeva. Dále dodal, že mezi snipery byli rovněž Litevci.

„15. února jsme letěli letadlem. Na palubě dali mi můj pas a další cestovní pas, kde byla moje  fotografie, ale s jiným jménem a příjmením. Poté nám každému dali tisíc dolarů a slíbil později dát pět tisíc dolarů každému,“ řekl Zalogi.

Podle Revazišviliho dostali příkaz k provokaci. „Museli jsme provokovat Berkut, speciální jednotky policie. Museli jsme je provokovat takovým způsobem, aby se pustili do davu. Někdy okolo 16.-17.února byla situace s každým dalším dnem nervóznější. Tehdy to už bylo mimo kontrolu,“ poznamenal.

Revazišvili rovněž dodal, že kromě Mamulašviliho jim byl představen ještě „jiný muž v uniformě“ coby instruktor a americký voják. „Označili ho za amerického vojáka Briana Christophera Boyendgera, bývalého důstojníka a snipera 101. výsadkové divize USA. Po Majdanu odešel do Donbasu, kde bojoval v řadách gruzínské legie,“ řekl.

„Byli jsme v neustálém kontaktu s tímto Brianem, který byl mužem Mamulašviliho. Dal nám rozkazy. Musel jsem dodržovat všechny jeho pokyny," potvrdil Nergadze.


Snipeři potvrdili i další skutečnost: podle jejich svědectví byl do distribuce zbraní přímo zapojen ukrajinský poslanec Serhij Pašinskij. „Pašinskij a tři další, mezi nimiž byl Parasjuk (Vladimir Parasjuk, bývalý setník Majdanu, nyní poslanec Nejvyšší rady), přinesli do hotelu tašky se zbraněmi. Přinesli je do mého pokoje," uvedl Nergadze.

Podle Revazišviliho 15. nebo 16. února jim Pašinskij nařídil, aby shromáždili všechny osobní věci a vzal je do budovy konzervatoře. „Ihned jsem si uvědomil, že v tažkách které přinesli, byly zbraně. Vytáhli zbraně a začali je rozdávat členům naší skupiny. Mluvil jen Pašinskij a dal rozkazy. Vysvětlil nám, že existuje nebezpečí, že by speciální jednotky policie Berkut mohly proniknout do budovy. Řekl nám, že se musíme bránit za každou cenu," řekl.

Nergadze ze svého pohledu dodal, že „nikdo nám neřekl, že musíme zabíjet lidi. Bylo zapotřebí střílet, aby došlo ke zmatku."

Podle Revazišviliho dal přímý rozkaz k palbě Pašinskij. „Museli jsme střílet ve skupinách po dvou nebo třech lidech. Všichni začali střílet, dvakrát třikrát a Pašínský se přesunul od jedné skupiny ke druhé. A vedle něho byl vždycky mladý muž jménem Parasjuk. Neměli jsme na výběr: bylo nám přikázáno střílet jak na speciální jednotky policie Berkut, tak i na demonstranty, aniž by mezi nimi došlo k rozdílu. Proto jsem tím byl naprosto ohromen," řekl.

V komentáři k vyšetřování, autor materiálu Gian Mikalessin poznamenal, že v podstatě si odstřelovači mysleli, že kyjevský Majdan, stejně jako takzvaná „revoluce růží“ v Gruzii, skončí  mírově, a oni nebudou muset vzít do ruky zbraň.


„Rozhodl jsem se, že promluvím a povím všechno ne teď - pomalu, postupně. Ve skutečnosti neexistuje důvod, aby mě stíhali (na základě zákona). Podle zákonů mé země mě nemají z čeho obvinit. Jsem v každém případě voják a ničeho se nebojím. Dokonce ani smrti," poznamenal Nergadze.

„Bohužel, falešné zprávy jsou oficiální pravdou. A oficiální pravda, kterou nás vtloukali do hlavy poslední čtyři roky, nás Italy stála hodně draho,“ uzavřel novinář Mikalessin.

Jako neon zůstala viset poslední věta moderátora italské televize Nicola Porro: „Rozhodli se zabíjet své vlastní lidi, aby se podnnítila vzpoura?!“

(kou, prvnizpravy.cz, mediaset.it, nesdaynews.ru, foto: arch.)