Svátek má: Bořek

Zprávy

Velikost textu:

Newsweek: Greta nebo Putin - Twitter diskutuje o tom, jak jsou podobní

Newsweek: Greta nebo Putin - Twitter diskutuje o tom, jak jsou podobní

Na stěně domu v San Franciscu se objevil obraz ekoaktivistky Grety Thunbergové, ale uživatelé internetu ji ocenili jako velmi podobnou ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, píše Newsweek.

Greta Thunbergová, mladá ekoaktivistka
13. listopadu 2019 - 11:04

Žertovali, že to bylo Rusko, které poslalo Gretu, aby zničila kapitalismus, a dokonce že Greta a Putin jsou jedna osoba.

Na zdi jednoho z domů v San Franciscu dokončuje umělec Andres Iglesias graffiti, na kterém je vyobrazena švédská aktivistka Greta Thunbergová. Podle Newsweeku však mnozí začali kritizovat práci umělce a poznamenali, že obraz Grety vypadá spíše jako Vladimir Putin.
 
Někteří uživatelé Twitteru žertovali, že na obrázku je „dítě lásky“ Grety a Putina a že Greta je dcerou ruského vůdce. Jiní to považovali za potvrzení, že „komunisté poslali Gretu, aby zničili Spojené státy a kapitalismus“. Někdo dokonce vtipkoval, že Greta a Putin nebyli nikdy vidět společně ve stejné místnosti, což znamená, že je to jedna osoba.


 
Jak autor článku vysvětluje, tváře Grety a Putina jsou podobné, protože obě mají širokou čelist a modré oči.
 
Greta Tunbergová se proslavila poté, co během Valného shromáždění OSN nadávala světovým vůdcům kvůli jejich přístupu k environmentálním otázkám. Zástupce Státní dumy Vasilij Vlasov pozval Thunbergovou, aby promluvila s ruským parlamentem. Putin pak dal na vědomí, že nesdílí obecné nadšení pro Thunbergovou a nazval ji „dobrou dívkou“. V reakci na to Greta změnila svůj podpis na Twitteru na „laskavého, ale špatně informovaného teenagera“, připomíná Newsweek.
 
Publikace také uvádí, že minulé graffiti s Gretou, které se objevily v Kanadě, moc dlouho nevydržely: nahoře se se objevil nápis: „Přestaň lhát! Tady je ropná země!“

(kou, prvnizpravy.cz, newsweek.com, foto: twitter)