Svátek má: Patrik

Zprávy

Velikost textu:

N-TV: Více než polovina Němců podporuje zrušení protiruských sankcí!

N-TV: Více než polovina Němců podporuje zrušení protiruských sankcí!

Pouze čtvrtina německých občanů souhlasí s tím, aby byly zachovány protiruské sankce, píše N-TV s odvoláním na výsledky nedávného průzkumu veřejného mínění. Zdá se, že na Němce přestává působit protiruská propaganda.

Ilustrační foto
23. srpna 2019 - 11:04

Polovina dotázaných se zároveň vyslovila buď k postupnému uvolňování, nebo k okamžitému zrušení sankcí. Mezitím podle Východního výboru německé ekonomiky vzájemné sankce přinášejí oběma miliardové ztráty.

V předvečer regionálních voleb v Německu znovu vypukly debaty o protiruských sankcích EU. Podle průzkumu, který provedl Institut výzkumu veřejného mínění YouGov, sankce podporuje pouze čtvrtina německých občanů.


Více než polovina respondentů se navíc domnívá, že je nutné sankce buď okamžitě odstranit (21%), nebo je postupně snižovat (32%). Podle publikace je mezi obyvateli východního Německa pozorován nejvíce negativní postoj k protiruským sankcím.
 
N-TV připomíná, že sankce EU vůči Rusku platí pět let a nedávno byly prodlouženy do roku 2020. Rusko v reakci uvalilo sankce na členské státy EU. Podle Východního výboru německé ekonomiky je celková škoda způsobená oboustrannými pokutami měřena v miliardách eur.

(kou, prvnizpravy.cz, n-tv.de, foto: arch.)