Svátek má: Olga

Zprávy

Velikost textu:

Militanti Pravého sektoru stříleli v Donbasu na ukrajinskou armádu

Militanti Pravého sektoru stříleli v Donbasu  na  ukrajinskou armádu

Militanti „Pravého sektoru“ stříleli na nákladní vozidlo, přepravující vojáky Ukrajinských ozbrojených sil (AFU).

Ilustrační foto
11. listopadu 2019 - 07:20

Po stažení vojsk v sektoru Lugansk do týdne a půl by měl začít další odsun vojáků a těžké techniky na základě dohody mezi Ukrajinou a separatisty.

K incidentu došlo v blízkosti pilotního stanoviště oddělení sil "Petrovskoye-Bogdanovka", informovala agentura Doněck.

Podle  milice Doněcké lidové republiky (DPR), poblíž vesnice Novognatovka, byly vypáleny dva výstřely z RPG-18 Mukha z automobilu „Ural“.

V důsledku ostřelování byl zabit jeden voják Ukrajinských ozbrojených sil, další čtyři byli zraněni. V Doněcké republice upozornili misi OBSE na tento incident.


Zdůraznili, že incident je důkazem destabilizace situace nacionalisty a neschopnosti ukrajinských ozbrojených sil situaci kontrolovat.

V neděli 10. listopadu vystřelily Ukrajinské ozbrojené síly na stanici pro chov sil v Petrovském. Bylo zaznamenáno, že střely byly vypáleny z vesnice Bogdanovka, ovládané Kyjevem.

9. listopadu provedly milice DPR a ukrajinská armáda oddělení vojsk stran ozbrojeného konfliktu v úseku Bogdanovka - Petrovskoje.

Stahování sil poblíž vesnice Petrovsky mělo začít 4. listopadu, ale šéfka ministerstva obrany Ukrajiny Andrij Zagorodňuk varoval, že Kyjev tuto událost odložil kvůli ostřelování.

1. listopadu došlo v oblasti osídlení Zolotoje k oddělení sil. Stalo se to po návštěvě ukrajinského prezidenta a po jeho jednání s nacionalisty.

(rp,prvnizpravy.cz, izvestija,foto:arch.)