Svátek má: Patrik

Zprávy

Velikost textu:

McFaul: Trumpova touha vrátit Rusko do G7 je známkou slabosti

McFaul: Trumpova touha vrátit Rusko do G7 je známkou slabosti

Prohlášení Donalda Trumpa, že by se Rusko mělo vrátit do G7, není v zájmu Spojených států, říká bývalý americký velvyslanec v Rusku Michael McFaul. Podle něj má člověk dojem, že současná hlava Bílého domu něco dluží Vladimíru Putinovi.

Michael McFaul, bývalý americký velvyslanec v Rusku
22. srpna 2019 - 03:20

„Možná Vladimir Putin. Ale ani on neprojevuje tak velký zájem o návrat do G8,“ odpověděl McFaul na otázku, kdo kromě Donalda Trumpa ještě povede kampaň za návrat Ruska do G7.

„Vypadá to, jako by byl prezident Trump slabý! Z tohoto důvodu se zdá, že prezident Trump ... nevím, o co jde, ale mám dojem, že něco dluží Vladimíru Putinovi,“ upozorňuje McFaul, který je znám svými militatntními postoji vůči Rusku.

„Putin anektoval Krym, napadl východní Ukrajinu a G7 správně prohlásila směrem k Rusku: Vypadni z Ukrajiny nebo budeš vyloučen z G8,“ vysvětlil viceprezident Joe Biden.


Ale Trump také ztrácí příležitosti učinit pozitivní prohlášení. Měl říct: „Všichni v G7 musíme společně podporovat nového demokraticky zvoleného prezidenta Ukrajiny,“ to měl sdělit, a ne neuvěřitelně nesmyslná slova, která  řekl.

(rp,prvnizpravy.cz,msnbc,foto:arch.)