Svátek má: Kryštof

Zprávy

Velikost textu:

Macron vydráždil Rusko k ostré replice o kolonialismu!

Macron vydráždil Rusko k ostré replice o kolonialismu!

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov označil za „koloniální přístup“ výzvu prezidenta Francie Emmanuela Macrona Spojeným státům nestáhnout vojáky ze Sýrie ani po zničení všech teroristů.

Ilustrační foto
24. dubna 2018 - 04:20

„Znepokojuje nás, jaké plány pro budoucnost Sýrie mají západní kolegové. Slyšel jsem, že v poslední době francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval Spojené státy, aby nestahovaly vojáky ze Sýrie ani poté, co bude poslední terorista zabit nebo vyhnán z území této země .... Jedná se o nějaky koloniální postoj," uvedl podrážděně Lavrov na okraji své oficiální návštěvy Číny.

Poznamenal, že si Moskva vyjasní s francouzskými partnery, co měli konkrétně na mysli.

Le Penová: Macron dobře ví, že lže a porušil mezinárodní právo!


Nedávno dal americký pezident Donald Trump najevo, že má v úmyslu vyvést americké jednotky ze Sýrie.

Následně prezident Macron řekl, že Francie a její spojenci musí zůstat v Sýrii i po porážce teroristické organizace „Islámský stát“, aby se zabránilo posílení íránského vlivu a „vybudovat novou Sýrii“.

Lavrov navíc uvedl, že je třeba připravit se na pokračování provokací v Sýrii, a to navzdory varování Moskvy Spojeným státům a evropským zemím.

„Samozřejmě, že se musíme připravit na opakované provokace, i když jsme co nejdůrazněji varovali naše americké a evropské kolegy, kteří se zúčastnili v tohoto dobrodružství,“ dodal Lavrov.

Skutečnosti je, že Rusko a Írán obdržely žádost o vojenskou pomoc od legitimní vlády v Damašku, zatímco ostatní státy v čele s USA působí v Sýrii v rozporu s mezinárodním právem. Nemluvě o tom, že poslední raketový útok na Sýrii, s ohledem na absenci důkazů o "chemickém útoku" útoku syrské armády v Dúmě, hrozí katastrofálním fiaskem západní koalice před světovou veřejností.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)