Svátek má: Roman

Zprávy

Velikost textu:

Je sex dobrý antistres?

Je sex dobrý antistres?

Podle průzkumu analytického centra BVA 2016 zadaného odborovou komorou, každý pátý Francouz cítí, že „většinu času je ve stresovém stavu".

Ilustrační foto
26. listopadu 2019 - 06:20

„V kanceláři je tato situace ještě prohloubena: „stres, způsobený prací, je vnímán jako běžný asi polovinou pracovníků,“ uvedla Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci.

Stres je velmi nezdravý, tvrdí  Federace pro výzkum mozku.

„Chronický stres má velký vliv na zdraví těla. Morální vyčerpání vede k srdečním onemocněním, neustálému zvyšování krevního tlaku, snižování imunity atd. „Abychom se chránili, důrazně doporučujeme sportovat a meditovat. Nebo ... milovat se,“ píše francouzský deník Le Figaro.

„Australští vědci poznamenávají, že orgasmus usnadňuje spánek a zlepšuje kvalitu. Ve Velké Británii profesor Stuart Brody řekl, že sex může dokonce snížit krevní tlak! Lékař a psycholog Magali Croze-Calisto tvrdí v knize„ Méně stresu kvůli sexu “(Albin Michel, 2019): „Nyní se uznává, že sex se souhlasem obou partnerů snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje krevní oběh, podporuje lepší koncentraci, zpomaluje proces stárnutí a udržuje optimální fyzickou a duševní úroveň zdraví. “

„Zejména se odkazuje na studii provedenou Pennsylvánskou univerzitou na vzorku více než 100 dobrovolníků: pokud se budete milovat alespoň dvakrát týdně, sníží to riziko mrtvice a srdečního infarktu a zvýší se počet protilátek IgA (imunoglobuliny). Stres a sex, Zjevně hrají proti sobě: pokud bývalý oslabuje kardiovaskulární a imunitní systém a zhoršuje také spánek nebo krevní tlak, sex je chrání, “ píše se v článku..


Psychiatr a neurovědec Serge Stoluer, výzkumný pracovník Národního ústavu pro zdraví a lékařský výzkum, se zaměřil na několik dostupných studií a pokusil se je objasnit ve své knize: „ A mozek pojmenovaný touha “(Odile Jacob, 2016).“ Při porovnávání mozkové reakce žen a mužů během orgasmu způsobené stimulací genitálií jejich partnerem jsme zjistili, že obě části mozkové kůry jsou u obou pohlaví deaktivovány. “Mozková aktivita se snižuje v čelním i časném laloku, vedoucí k uvažování a těžkým myšlenkám,

Podle Magali Croze-Calisto: „Když aktivujeme centrum pro potěšení, všimneme si snížení hladin kortizolu, zejména ve prospěch dopaminu, oxytocinu a endorfinů. Dopamin působí na mozkový systém odměn jako„ enhancer “. Oxytocin, jak hormon lásky, náklonnosti a potěšení chrání životně důležité funkce. A endorfiny, jako druh přírodního morfinu produkovaného v našem těle, zklidňují napětí. "


(rp,prvnizpravy.cz,lefigaro,foto:arch.)