Svátek má: Klára

Zprávy

Velikost textu:

Hill: Senátor má podezření, že to Ukrajina hacknula servery demokratů!

Hill: Senátor má podezření, že to Ukrajina hacknula servery demokratů!

Republikánský senátor John Kennedy nedal konkrétní odpověď na otázku, kdo napadl servery americké Demokratické strany v roce 2016, uvedl The Hill. Ale podle senátora to mohla udělat Ukrajina, což je novinka.

John Kennedy, americký senátor
26. listopadu 2019 - 11:04

Americký list byl očividně zaskočen, že se stejnou lehkostí, s jakou bylo obviněno Rusko, lze stejně tak lehce obvinit Ukrajinu.

Americký senátor John F. Kennedy považoval za obtížné odpovědět na otázku, zda souhlasí s tím, že v roce 2016 napadlo server národního výboru americké Demokratické strany USA Rusko, a nikoli Ukrajina, napsal The Hill.

„To nevím, stejně jako vy, jako kdokoli z nás," řekl Kennedy při odpovědi na otázku, zda věří, že za vzlom do serverů je zodpovědné Rusko. Poté, co mu bylo připomenuto, že všechny bezpečnostní služby hážou vinu na Rusko, senátor odpověděl: „Správně, ale může to být také Ukrajina. Paní Hillová má nárok na jsvůj názor, ale nebylo možné předložit žádné důkazy o vyvrácení.“


Kromě toho Kennedy poznamenal, že zpravodajský výbor Senátu nevyzval k výslechu bývalého dodavatele amerického velvyslanectví podezřelého z vazby na ukrajinskou vládu.
 
Deník Hill připomněl, že minulý pátek bývalá zaměstnankyně Rady národní bezpečnosti USA Fiona Hillová kritizovala republikány za šíření „smyšlených příběhů“, podle nichž Ukrajina, nikoli Rusko, zasahovovala do voleb v roce 2016.
 
Publikace rovněž uvedla, že Kennedy nazval svědectví o dohodě „službou na oplátku“ mezi Washingtonem a Kyjevem jako manévr odvlékající pozornost. Poznamenal, že taková dohoda by byla nezákonně provedena, pokud by byla zaměřena na poškození politických odpůrců.


(kou, prvnizpravy.cz, thehill.com, foto: arch.)