Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

Hill: Šéf WHO vyzývá země, aby „nepředstíraly“, že epidemie skončila!

Hill: Šéf WHO vyzývá země, aby „nepředstíraly“, že epidemie skončila!

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus varoval před ukvapeným zrušením omezení proti koronaviru.

Ghebreyesus Tedros Adhanom, šéf WHO
2. září 2020 - 04:20

Řada států se snaží zrušit omezení šíření koronavirů s cílem oživit ekonomiku, neměly by však „předstírat“, že hrozba COVID-19 je pryč. Toto varování vydal šéf Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus, napsal The Hill.

„Čím více zemí virus kontroluje, tím více se mohou otevřít. Otevření bez kontroly je jistou cestou ke katastrofě,“ řekl šéf WHO. „Žádná země nemůže předstírat, že pandemie skončila.“

Zdůraznil také potřebu chránit zranitelné části populace. Včetně starších lidí, lidí se zhoršeným zdravotním stavem a klíčových pracovníků, kteří podle něj pomáhají zdravotním systémům zmírnit zátěž a zachraňovat životy.


„Pokud to země myslí s otevřením vážně, musí brát vážně omezením šíření (koronaviru) a záchranou životů,“ řekl Gebreyesus. „Taková rovnováha se může zdát nemožná, ale není. Lze toho dosáhnout a již toho bylo dosaženo.“

Podle univerzity Johna Hopkinse infikoval koronavirus celosvětově více než 25 milionů a zabil 848 tisíc lidí. Spojené státy mají více než 6 milionů případů onemocnění a nejvyšší počet úmrtí - přes 183 488.

Americké státy otevřely své ekonomiky do té či oné míry. Současně v zemi neexistují žádná národní omezení omezující šíření koronaviru, upozornil The Hill.

(kou, prvnizpravy.cz, thehill.com, foto: arch.)