Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

Grojsman: Za vlády Porošenka nešlo porazit jeho systém

Grojsman: Za vlády  Porošenka nešlo porazit jeho systém

Ukrajinský premiér Vladimir Grojsman neočekávaně prohlásil, že není součástí "Porošenkova systému".

Vladimir Grojsman, ukrajinský premiér
17. června 2019 - 07:20

Předseda vlády je přesvědčen, že pro stabilizaci ekonomiky, pro další investice, jsou nezbytné rozpočtové příjmy z detenizace hospodářství a boj proti pašování.
 
Premiér Vladimir Grojsman doufá, že za prezidenta Vladimíra Zelenského bude schopen obnovit pořádek ve věci de-taxalizace ekonomiky, a to i pomocí „zúčtovaného“ systému prosazování práva.
 
„Doufám, že s příchodem nového prezidenta bude celý systém vymáhání práva očištěn, přijdou tam normální lidé, budou pracovat na vytvoření normálních podmínek prosazování práva pro ekonomiku,“ řekl Grojsman.
 
Premiér vysvětlil, že za účelem stabilizace ekonomiky, získání investic, příjmů do rozpočtu je zapotřebí z detennizace ekonomiky, z boje proti pašování.
 
„Něco se mi podařilo udělat, ale hodně, co se nedalo udělat, protože celý systém kolem mě byl naprosto nepřátelský - SBU, státní zastupitelství, celníci ... Bylo pro mě těžké získat někoho, kdo by se změnil, změna v tomto systému, neměl jsem žádnou páku k provedení změn, “poznamenal Grojsman.

 
Premiér Vladimir Grojsman, ale zdůraznil, že udělá vše pro změnu situace.
 
„V minulém období bohužel předchozí prezident neměl takovou vůli a mé rozhovory s ním končily prostě ničím. Teď mám šanci,“ uzavřel premiér.
 
Připomeňme, že Grojsman se stal premiérem díky Porošenkovi. Jeho nominace byla v Nejvyšší radě podpořena Blokem Petro Porošenka .

(rp,prvnizpravy.cz,korrespondent,foto:arch.)