Svátek má: Laura

Zprávy

Velikost textu:

Global Times (Čína): Pompeo se chová jako „politický bandita“!

Global Times (Čína): Pompeo se chová jako „politický bandita“!

Zatímco skupina G20 požaduje mezinárodní spolupráci v boji proti koronaviru, na schůzce G7 americký ministr Mike Pompeo znovu kritizoval Čínu, uvedl šéfredaktor The Global Times Hu Sijjin.

Mike Pompeo coby gangster?
31. března 2020 - 10:15

The Global Times má blízko k čínské vládě a mnohdy vyjadřuje postoje, které oficiální Peking nechce veřejně vyslovit.

Podle čínského novináře není Pompeo vhodný pro roli vedoucího americké diplomacie a v době, kdy se svět potřebuje soustředit na spolupráci, se chová jako „politický bandita“.

Hu Sijjin, šéfredaktor Global Times: „G20 nyní uspořádal mimořádný summit v tolik potřebném pokusu spojit síly v globálním boji proti koronaviru.

Během právě ukončené videokonference ministrů zahraničí G7 však americký ministr Mike Pompeo znovu zaútočil na Čínskou komunistickou stranu. Kde můžeme mluvit o pokusech o posílení solidarity mezi Čínou a Amerikou v boji proti epidemii?

Chápu, že Pompeo se svými útoky na Čínu chce pomoci prezidentovi Trumpovi ulehčit administraci neúčinných opatření k vyřešení krize, ale neměl by zaacházet tak daleko. Americká epidemie se šíří tak rychle, že se Amerika může stát novým ohniskem světové pandemie. Slabost a dokonce nedbalost americké vlády se projevila, ale Pompeo ze všeho obviňuje Čínu. Považuje Američany a mezinárodní společenství za blázny?


Myslím, že pan Pompeo se stává čím dál více politickým banditou. Takový člověk je dokonalý pro pozici vedoucího CIA, aby mohl vykonávat nejrůznější temné machinace, ale absolutně není schopen stát v čele americké diplomacie. To neguje funkci diplomacie, která má zmírnit mezinárodní vztahy mezi vlivnými mocnostmi. Pompeo místo toho mění diplomacii na první lini konfrontace USA s Čínou.

Je smutné vidět, jak USA, země, kterou jsem v mládí obdivoval, umožňují vládnoucím elitám, jako je Pompeo, chovat se jako nějaký gangster na mezinárodní scéně."

(kou, prvnizpravy.cz, globaltimes, foto: arch.)