Svátek má: Patrik

Zprávy

Velikost textu:

Francie nemá co poučovat Rusko, jak se vypořádat s protestujícími!

Francie nemá co poučovat Rusko, jak se vypořádat s protestujícími!

Rusko a Francie, podobně jako jiné liberální režimy, reagují podobně na protest ve svých zemích, řekl Éric Coquerel, člen strany „Nepokořená Francie“.

Ilustrační foto
22. srpna 2019 - 11:06

Podle Huffington Postu politik také poznamenal, že Francie nemá právo poučovat Rusko, vzhledem k tomu, co se děje v Páté republice se "žlutými vestami" a dalšími opozičníky.

Zjistil jsem, že akce Ruska a Francie ve vztahu k protestním shromážděním jsou vedeny „podobnou logikou“, uvedl Éric Coquerel, člen strany „Nepokořená Francie“ ve vysílání rozhlasové stanice Franceinfo během diskuse o setkání mezi Emmanuelem Macronem a Vladimirem Putinem, uvedlo francouzské vydání Le HuffPost.

Je přesvědčen, že dnes „liberální režimy“, na které odkazuje Rusko i Francie, často používají ve vztahu k opozici autoritářské metody. Zároveň, jak zdůraznil Coquerel, „to, co se ve Francii rok děje, co se týče „žlutých vest, zástupců odborů, ochránců životního prostředí, včetně politické opozice“ v otázce použití policie a soudnictví, je problém.“


„Proto se domnívám, že Francie nemá co poučovat Rusko," zdůraznil poslanec.

Následně politik přivítal pokus o sblížení mezi Francií a Ruskem, který se projevil na setkání Emmanuela Macrona s Vladimirem Putinem. „Líbí se mi to více, než neustále odvolávání se na pana Trumpa," řekl Éric Coquerel a vyjádřil politování nad nedostatečnou francouzskou „váhou" na mezinárodní scéně kvůli „strukturálnímu atlantismu".

(kou, prvnizpravy.cz, huffingtonpost.fr, foto: arch.)