Svátek má: Johana

Zprávy

Velikost textu:

Fox News: Obviněná ruská firma drtí plány prokurátora Muellera!

Fox News: Obviněná ruská firma drtí plány prokurátora Muellera!

Nedávno proběhla světovým a samozřejmě, jak jinak, i českým tiskem, informace, že zvláštní prokurátor Robert Mueller obvinil 13 Rusů a tři ruské společnosti z ovlivňování amerických voleb.

Robert Mueller, zvláštní žalobce USA
14. května 2018 - 10:15

Celá aféra však dostala rychlý spád, jak o tom informuje americká televize Fox News.

Obviněním několika Rusů a ruských firem zvláštním prokurátorem Robertem Muellerem chtěl nějak spojit své vyšetřování s Ruskem, ale neočekával se, že by se některý z obviněných dostavil k soudu.

Uvedl to na Fox News bývalý federální prokurátor Joe Digenova. Řekl, že když jedna z ruských společností oficiálně vyhlásila svoji nevinu a požadovala soudní proces, Muellerovův tým se proti tomu postavil všemi možnými prostředky.

Možná jste to nevěděli, ale v tomto roce zvláštní prokurátor Robert Mueller zformuloval obvinění proti 13 ruským občanům a třem ruským společnostem. Celý tento čas se předpokládalo, že se nikdy nedostanou k soudu. Ale nyní napadají obvinění, a zdá se, že případ bude slyšen u soudu. A pro vyšetřování Roberta Muellera to může být špatné. Jak a proč? Joe DiGenova na tyto otázky zodpoví více. Teď je s námi ve studiu.

Fox: Co by mohlo být špatné na soudním řízení?

Joe DiGenova, bývalý federální prokurátor v okrese Columbia:Skutečnost, že na to nejsou připraveni. Obžaloba byla předčasná. Proti lidem, o nichž si mysleli, že nikdy z Ruska nepřijedou. A pak jedna z ruských společností najala právníky a poslala je k soudu a řekla: „Jsme tady, chceme vyhlásit svoji nevinu. A chceme, abyste předložil ono velké množství materiálů k vašemu trestní řízení proti nám."

Lidé pana Muellera rozhořčeně protestovali. Řekli: „Nejsme připraveni předložit obvinění před soudem. Nezdály se, jak se očekávalo." A federální soudce jim řekl: „Pane Muellere, vy jste v tomto případě sestavil obvinění. Tohle je vaše práce, jde to před soud. Začneme tento proces právě teď. Poskytněte důkazy. "

Fox: Takže říkáte, že obviňuje lidi, a že nejsou připraveni prokázat jejich vinu?

Joe DiGenova: Přesně tak. Jen zneužil svolání rozšířené rady poroty od začátku tohoto nehorázného vyšetřování, pověřením (náměstkem generálního prokurátora) Rodem Rosensteinem. Rosenstein je monstrum v celé své slávě.

Putin: Ať USA předloží oficiální dokumenty o ruském „vměšování"!

Fox: Byl jste federální prokurátor. Vždyť to hraničí s nemoralitou - obvinění, když neexistuje žádný důkaz o tom, že se dopustili zločinu!

Joe DiGenova:Udělali to jen z jednoho důvodu. Aby vyšetřování Muellera vypadalo dobře, potřeboval něco ruského, třeba ruský salátový dresing. Takže navrhl obžalobu proti 13 osobám a korporacím v jiné zemi a myslel si, že nikdy nepřijedou. Ale - bingo! - někdo přišel sám a řekl: „Dokaž to, mami!"

Fox: Neuvěřitelný příběh! Představte si, že to by udělal Američanům, například ... no, nevím ... s (bývalým poradcem prezidenta Trumpa pro národní bezpečnost.) Flynnem!

Joe DiGenova: Už. S Flynnem to udělal stejně.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: youtube)