Svátek má: Jonáš

Zprávy

Velikost textu:

Fox: Generálové a „blázni“ z Kongresu brání Trumpovi opustit Afghánistán

Fox: Generálové a „blázni“ z Kongresu brání Trumpovi opustit Afghánistán

Definitivní odvod amerických vojáků z Afghánistánu - a realizovat nejkonzistentnější bod jeho politického kursu - neumožňují Trumpovi generálové a politický establishment.

Ilustrační foto
10. července 2020 - 10:16

Zdůraznil to  komentátor Fox News Tucker Carlson. Jak řekl ve svém programu, aby se zabránilo dokončení afghánské operace, USA neustále přicházejí s novými důvody, z nichž poslední byly mediální zprávy o spiknutí mezi militanty a Moskvou.

„Naši vojáci v Afghánistánu stále umírají - a to se děje celkem 19 let, ale americký kongres každý rok utratí miliardy za operace v této zemi,“ poukázal komentátor.

Může to vypadat jako věc dávno minulých dnů, ale pamatujete - v roce 2012 nám Joe Biden, tehdejší viceprezident, slíbil: „V roce 2014 odtud odejdeme, tečka.“ Ale nikdy jsme neodešli a tato lhůta byla ještě před šesti lety.


Válka pokračuje, protože Washington požaduje, aby pokračovala. Před dvěma týdny - tady je další příležitost - The New York Times, odkazující na „nepotvrzené zprávy anonymních zpravodajských důstojníků“, uvedly, že ruští agenti nabízejí afghánským militantům hotovostní odměny za zabití amerických vojáků – no samozřejmě  se musí zaplatit za to, co už dělají, poznamenal ironicky Carlson.

„Pokud to zní povědomě, jde pouze o to, že - New York Times použil před 17 lety přesně stejnou strategii, aby nás vtáhl do irácké války. A náš Kongres, jak se již stalo v roce 2003, mu jde bezmyšlenkovitě na ruku,“ poznamenal.

 

„Republikáni i demokraté v domácím výboru pro ozbrojené síly jsou blázni!“ zdůraznil komentátor. Podpořili novou změnu ročního návrhu zákona o sankcích za výdaje na obranu, což ztěžuje prezidentovi konečný návrat vojsk z Afghánistánu - to znamená udělat to, co slíbil před čtyřmi lety a čeho se tentokrát snaží dosáhnout.

Ukončení války v Afghánistánu je možná nejkonzistentnějším bodem na jeho cestě, ale nemůže to udělat, protože mu brání jeho vlastní generálové a blázni v Kongresu, dodal znechuceně komentátor Fox News.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: arch.)