Svátek má: Olga

Zprávy

Velikost textu:

Evropský soudní dvůr: Z azylového domu nesmíte vyhodit násilníka

Evropský soudní dvůr: Z azylového domu nesmíte vyhodit násilníka

Každý, kdo se vzbouřil v domech žadatelů o azyl nebo napadl jiné lidi, již nemůže být vyhozen, rozhpdl Evropský soudní dvůr.

Ilustrační foto
14. listopadu 2019 - 07:20

S odkazem na Chartu základních práv EU Evropský soudní dvůr rozhodl, že tito žadatelé o azyl by měli být i nadále ubytováni.

Podle rozhodnutí Evropského soudního dvora soudci rozhodli, že z azylového ubytování by se nesměli vyloučit násilnéí obyvatelé. Podle rozhodnutí jsou orgány povinny poskytnout svým vězňům základ pro slušnou životní úroveň. Rozhodnutí Evropského soudního dvora bylo založeno na Listině základních práv Evropské unie.

Důvodem byla stížnost Afghánce, který byl po bitce ve svém  bruselském ubytování vyhozen na dobu 15 dnů a poté strávil noc v parcích a po přátelích. I když viníka mohou soudci zbavit materiálních výhod jako trest, měli by být přiměření.

Dočasné omezení ubytování, jídla a oděvů nebylo pro soudce přiměřeným trestem, ale pokud by byly splněny podmínky, bylo by možné zadržení.


Nedávno proběhly v Německu znovu vzpoury v domech žadatelů o azyl, ve kterých byli napadeni nebo dokonce zapáleni další lidé od spolubydlících, byli napadeni také bezpečnostní složky.

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)