Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

Bild: Podle Washingtonu prý lze Nord Stream - 2 ještě zastavit!

Bild: Podle Washingtonu prý lze Nord Stream - 2 ještě zastavit!

Spojené státy prý mohou stále zastavit výstavbu „Putinovy ​​roury“, píše německý bulvár Bild.

Ilustrační foto
2. prosince 2019 - 09:01

Washington totiž údajně připravuje „sankční trik“ proti ruskému plynovodu Nord Stream-2 a očekává, že ho provede před Novým rokem, objasňuje německý list.

Jak se publikace dozvěděla ze zdrojů v americkém Senátu, odpůrci „Nord Stream-2“ ve Spojených státech očekávají, že „vedlrjšími cestami“ dosáhne uvalení sankcí proti evropským společnostem, které se podílejí na výstavbě ruského plynovodu.

Trik, vysvětluje Bild, spočívá v tom, že sankce proti partnerům ruského plynárenského gigantu Gazprom v Evropě by se na příští rok měly stát součástí zákona o vojenském rozpočtu Spojených států. O této snaze kongresmanu informovaly Prvnizpravy.cz již 25. listopadu.


A měli by to přijmout před novým rokem, ujistily zdroje v Senátu USA německý bulvár.

Přestože „cesta“, kterou odpůrci Nord Stream 2 ve Spojených státech připravilii, je neobvyklá, je přesto snadné ji vysvětlit, uvádí však noviny.

Výstavba potrubí by měla být dokončena přibližně za tři měsíce. Vzhledem k tomu, že sankce směřují proti evropským společnostem, které se projektu účastní, nemají američtí kongresmani čas na vypracování plnohodnotného zákona, vysvětluje Bild.

„Když nikdo nestaví, není už koho potrestat," citoval německý bulvár svůj zdroj v americkém senátu. Pod sankce se může dostat švýcarská společnost Allseas Group, specializující se na podmořské kladení trub a řada firem z Německa.

Informaci o nadcházejícím „novoročním překvapení“ Rusů potvrdil šéf Výboru pro zahraniční politiku Senátu Jim Richard.

Jak ujistil americký senátor, sankce „přijdou draze“ jak Moskvě, tak partnerům Gazpromu v Evropě.

(kou, prvnizpravy.cz, bild.de, foto: arch.)