Svátek má: Olga

Zprávy

Velikost textu:

Asad: Konflikt v Sýrii je miniaturním modelem třetí světové války!

Asad: Konflikt v Sýrii je miniaturním modelem třetí světové války!

Konflikt v Sýrii je miniaturním modelem třetí světové války, který je veden nepřímo, uvedl v syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru s ruskou televizí RT.

Bašár Asad, syrský prezident
12. listopadu 2019 - 10:15

Nevyloučil přitom, že ropu lze považovat za jeden z faktorů při vypuknutí války v Sýrii.

„Nezapomeňte, že Spojené státy jsou ve válce se zbytkem světa. Zde mluvíme o tektonických posunech a „zemětřeseních“. Opravdu, starý světový řád, ustavený po druhé světové válce, se přežil zvláště po rozpadu Sovětského svazu. Unipolární světový model již nefunguje. Vyděluje se řada vznikajících mocností, jako je Rusko, Čína, Indie a další,“ poukázal.

Jak prezident poznamenal, „ve věci světového vedení USA nechce uznat nikoho za partnera“ - dokonce ani Velkou Británii, Francii a dalších velké státy.

„Partnery Američané neuznávají, a proto nyní bojují. Válka v Sýrii je tak miniaturním modelem třetí světové války, který se vede nepřímo,“ dodal.

Asad dříve uvedl, že problém se Spojenými státy je v tom, že podle jejich názoru vedou válku o přežití. Podle prezidenta Washington sleduje takovou politiku, protože ztrácí hegemonii.

„Americká politika jako celek je postavena na pokusech a omylech. Napadli Afghánistán - nic z toho nevzešlo. Napadli Irák - nic z toho nevzešlo. Začali napadat jiné země, ale jinými způsoby. Změnili přístup,“ řekl.

Podle Asada jsou Spojené státy přesvědčeny, že vedly válku o přežití kvůli ztrátě hegemonie.

„Problém se Spojenými státy je v tom, že z jejich pohledu nyní vedou válku o přežití, protože ztrácí hegemonii. A rozhodly se bojovat s Ruskem, Íránem, Sýrií - se všemi, kdo řeknou ne. I se spojenci, dokonce se západními vládami, pokud řeknou ne. Jsou připraveny s nimi bojovat. A potřebují k tomu „nástroje“," dodala hlava syrského státu. A zde vidí souvislost se snahou USA ovládat ropná pole a prodávat syrskou ropu.


Podle syrského vůdce poslaly Spojené státy svou armádu do Iráku, ale uvědomily si, že tento nápad nefunguje.

„Ztráty byly velké a dokonce za to musely zaplatit i samotné Spojené státy," zdůraznil.

Asad dříve uvedl, že Donald Trump se stal nejlepším prezidentem Spojených států, ale ne kvůli jeho politice, ale kvůli transparentnosti prohlášení.

Asad se v rozhovoru s RT se rovněž zmínil o organizaci „Bílé přilby“. Podle je křídlem teroristické skupiny Džabhat an-Nusra.

Reagoval tak na skutečnosti, že  americký prezident Donald Trump schválil přidělení 4,5 milionu dolarů na pomoc nevládní organizaci za lidská práva „Bílé přilby“ v Sýrii.

„Mezi těmito údajně anděly z „Bílých přileb ", zářily tváře těch, kteří byli v řadách Al-Káidy. Jsou jasně viditelné, obrázky jsou velmi jasné. Včetně někoho, kdo odřízl lidské hlavy, je tu jeden, který snědl srdce mrtvého vojáka. To vše lze snadno najít na internetu. Nikdo v našem regionu nevěří těmto událostem píár kcím „Bílých přileb“. Jsou křídlem An-Nusry,“ poukázal syrský vůdce. Poukázal přitom, že západní média nemají zájem o objektivní informace a objektivní svědectví, ale pouze o senzaci.

V létě roku 2018 Asad uvedl, že údajný chemický útok, ke kterému došlo v syrské Dúmě, byl představen a šířen organizací „Bílé přilby“, což se stalo propagandistickým tahem Velké Británie.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)