Svátek má: Hugo

Zprávy

Velikost textu:

Američané v Japonsku mají v opatřeních proti koronaviru bordel

Američané v Japonsku mají v opatřeních proti koronaviru bordel

Japonští papaláši se vztekají, že americké síly v Japonsku netestovaly svůj personál na COVID-19 před odletem z USA, což je krok, který je v rozporu s požadavkem Tokia, aby americký vojenský personál dodržoval opatření národní hraniční kontroly.

Ilustrační foto
24. prosince 2021 - 06:20

Stěžoval si hlavní tajemník vládního kabinetu Hirokazu Matsuno.

Podle publicisty Františka Ročka se japonská vláda velmi obává hrozby infekce zahrnující především variantu omicron.

Premiér Fumio Kishida řekl ve čtvrtek 23. prosince ráno novinářům: „Využili jsme čas, který jsme získali prostřednictvím posílených hraničních kontrol, urychlili jsme úsilí o zlepšení procesu prevence, testování a včasné léčby," řekl s odkazem na zpřísněná cestovní pravidla zavedená koncem listopadu.

A najednou mají problém: Vládní zdroj uvedl, že Tokio "stále kontroluje", zda testování COVID-19 bylo řádně provedeno u vojenského personálu umístěného na všech amerických vojenských základnách v Japonsku před jejich příjezdem. Upozornil, že testy nebyly prováděny pro vojenský personál v Camp Hansen americké námořní pěchoty v prefektuře Okinawa. Celkem 227 lidí na základně bylo v tomto týdnu nakaženo.

Ministr zahraničí Yoshimasa Hajaši veliteli amerických sil v Japonsku, generálporučíkovi Rickymu Ruppovi, diplomatickou řečí řekl, že je Amíci naštvali.

Japonské hranice jsou uzavřeny téměř všem cizím státním příslušníkům s výjimkou rezidentů. Příchozí cestující se musí nechat otestovat do 72 hodin před odletem a při příjezdu, poté se na dva týdny izolovat doma nebo v hotelech.

USA provádějí karanténní procedury, když američtí vojáci a důstojníci vstoupí na své vojenské základny v Japonsku. Po příjezdů do Camp Hansen byly testy provedeny až pátý den po příjezdu do Japonska. Přičemž nově příchozím vojákům je umožněn volný pohyb uvnitř jejich základen.

„Tato pravidla nejsou v souladu s japonskými pravidly," řekl Hajaši novinářům v Tokiu s tím, že byl instruován premiérem Fumio Kišidou, aby generálovi Ruppovi vyčetl americký armádní bordel.Nebylo jasné, kolik lidí v okinawském klastru má rychle se šířící variantu viru omicron, která v uplynulém týdnu představovala téměř tři čtvrtiny nových případů v USA. Rupp řekl Hajašimu, že zvýší testování pro ty, kteří vstupují do Japonska a omezí jejich aktivity po dobu 14 dnů po jejich příjezdu.


Kdyby se začal covid od Amíků šířit mezi Japonci, bylo by to pro USa nepříjemné. Severoamerická okupační síly na Okinawě mají asi 20 000 mariňáků spolu s tisíci dalšími vojáky z dalších amerických vojenských služeb.

(rp,prvnizpravy,cz,foto:arch.)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
59%
Ne
transparent.gif transparent.gif
20%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
21%