Svátek má: Michal

Zprávy

Velikost textu:

AgoraVox: Kyjev potřebuje psychiatrii kvůli údajné „invazi“ Ruska!

AgoraVox: Kyjev potřebuje psychiatrii kvůli údajné „invazi“ Ruska!

Autorka článku pro francouzskou publikaci AgoraVox, Christelle Néantová, se ve svém materiálu vysmála prohlášení ukrajinské strany o ruské „invazi“.

Ilustrační foto
10. července 2020 - 10:10

Připomněla, že dřívější náměstek ukrajinského ministra zahraničí Vasilij Bodnar uvedl, že Rusko může údajně zaútočit na Ukrajinu během cvičení na Kavkaz-2020, a velitel ukrajinského námořnictva, kontraadmirál Alexej Neižpapa, nevyloučil možnost, že by se „Ruská říše“ pokusila udeřit na Chersonskou oblast kvůli obnovení dodávek vody na Krym. Podle autorky vypadá tento scénář ještě „bláznivěji“ než pojmenované „příčiny“ útoku.

Nazvala definici Ruska jako impérium naprosto zcestnou. Kromě toho Néantová zdůraznila, že někteří lidé uvízli v sovětských dobách a nemohou pochopit, že dnešní Rusko není SSSR.

„Tento admirál je očividně očividně více ponořen, než ostatní rusofobové, protože ho to vrací ne 30 let, ale před více než století. Myslím si, že psychiatři by měli zvážit otevření celého výzkumného centra na Ukrajině s ohledem na stupeň šílenství, které vládne mezi elitou země,“ poznamenala Néantová.

Připomněla, že novináři obvinili ruské kolegy z přípravy půdy a činitelé vyhlašují údajnou „invazi“. Všechna taková prohlášení jsou podle Néantové rozsáhlým materiálem pro „vědecký“ výzkum. Článek také připomíná hrozbu ukrajinské strany raketami „Neptun“, které by mohly zasáhnout Krym.


Připomněla však, že Rusko má účinné systémy protiraketové obrany. Néantová poznamenala, že jeden ukrajinský politický analytik dokonce nazval datum „invaze“ 7. července. Podle ní bylo důvodem takových prohlášení setkání odborníků z normandské čtyřky v Berlíně.

„Tady nesmysl již dosahuje určité kosmické úrovně,“ napsala Néantová a naznačila, že je to nyní příčinou invaze selhání Minských dohod.

Poukázala na to, že Rusko nehodlá napadnout sousední zemi, a navíc ruští vůdci celkově „nechtějí pořádat bombardování a vojenské operace v jiných státech“.

Nedávno velitel ukrajinského námořnictva Alexej Neižpapa řekl, že pokud Rusko zaútočí na Chersonskou oblast, Ukrajina zahájí vojenskou konfrontaci. Rusko podle jeho názoru potřebuje přístup do oblasti, aby umožnilo vodu z Dněpru na Krym. Vyhrožoval také raketami Neptun, které by mohly dosáhnout Sevastopol. V Kremlu slova Neižpapa nazvali hloupostí a eskalací hysterie.

(kou, prvnizpravy.cz, agoravox.fr, foto: arch.)