Svátek má: Alexandr

Sport

Velikost textu:

Závratný zvrat? Sparta i za stavu 1:4 nakonec porazila Boleslav 6:4!

Závratný zvrat? Sparta i za stavu 1:4 nakonec porazila Boleslav 6:4!

Hokejisté Mladé Boleslavi promarnili v posledním 52. extraligovém kole tříbrankový náskok a na ledě 02 arény, i když nad Spartou Praha vedli 4:1, nakonec s Pražany prohráli   4:6. Jak se to stalo?

Deset branek padlo v O2 aréně a to se jen tak nevidí
5.březen 2016 - 07:14

Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Když po pětadvaceti minutách hry Bolka, jak bruslařskému klubu fandí jeho  příznivci, vedla 4:1, tribuna plná sparťanů byla trochu zamlklá. Kanadského brankáře Taylora kouč Sparty z branky odvolal a poslal na led náhradníka  Pöpperleho, který od té doby kryl všechny střely. Do konce druhé třetiny se domácím hokejistům  podařilo během čtyř minut vyrovnat a v hledišti rázem panovala výborná nálada i v kotli příznivců Sparty.

Ve třetí třetině už pouštěl branky jen brankář Středočechů Rittich. Po té páté si diváci zazpívali písničku pátá a na rozhodnutí o šesté brance si museli počkat, až ji potvrdí rozhodčí u videa. Hala pak po uznané brance bouřila hodně dlouho, neboť takový zvrat v utkání hodně dlouho neviděla.

Když padne pět branek, tak se zpívá písnička Pátá, a když jich padne šest?

Středočeši tak první březnový pátek po základní části soutěže obsadili v tabulce až šesté místo a ve čtvrtfinále narazí na Hradec Králové. Sparťané naopak  vyhráli poosmé za sebou a v tabulce skončili druzí. Na jméno soupeře budou ještě čekat. Znát je mohou až  po odehrání předkola play off.

Závratný zvrat? Hokejisté Sparty i za stavu 1:4 nakonec porazili Mladou Boleslav 6:4!


Hokejová Tipsport extraligy 52. kolo
Praha 4. března 2016

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 6:4 (1:2, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Hlaváč (Dragoun, Přibyl), 35. Kumstát (Pech), 36. Klimek (Netík), 39. Forman (Pech), 46. Klimek (Přibyl), 54. Dragoun (Čajkovský, Přibyl) - 7. Kubica (Hyka), 20. Hyka (Stříteský), 25. Lenc (Hyka, Ovčačík), 25. Bárta (Jarůšek, Pabiška) * Rozhodčí: Polák, Úlehla - Lhotský, Jiří Svoboda * Vyloučení: 6:4 * Využití: 3:1 * Diváci: 8257.
Sparta: Taylor (25. Pöpperle) - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Piskáček, Kalina - Přibyl, J. Hlinka, Dragoun - Netík, Klimek, Hlaváč - Forman, Pech, Kumstát - Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.
Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Holub, Robar, Rýgl, Ovčačík, Kučný - Klimenta, Urban, Pacovský - Hyka, Musil, Lenc - Ďurač, Bárta, Pabiška - Jarůšek, R. Hruška, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)