Svátek má: Laura

Sport

Velikost textu:

Sparta v červených dresech Kometu moc nedráždila a ta v Praze prohrála

Sparta v červených dresech Kometu moc nedráždila a ta v Praze prohrála

Hokejisté Sparty Praha  porazili třetí říjnovou neděli ve 12. kole extraligy Kometu Brno 4:2 za rekordní návštěvy 15 471 diváků, o co se zasloužili i početní fanoušci Komety ale nutno dodat, že také  začátek utkání od 15 hodin.

Brankář Machovský odrážel letící puky, ale i protihráče klouzající se k němu po zadku
22. října 2018 - 02:52

Prvnizpravy.cz byly na místě děje ...
Pražané navíc svítili, i když  nastoupili k domácímu utkání necelých 24 hodin po skončení sobotního utkání v Litvínově, který vyhráli s verbou nad Vervou  2:0. Zářivost borců Sparty v neděli však způsobily jejich dresy vyvedené v barvě hodně červené, která ovšem Kometu ze začátku vůbec neoslnila. Brňané totiž víkendově vytíženou  Spartu vůbec nešetřili a už po devíti minutách vedli o dvě branky. Domácí hokejisté však  dokázali otočit skore utkání, když se postupně trefili v první třetině jednou  Delisle a ve druhé třikrát   Smejkal, Blain a Kumstát.

Jinak ty červené dresy mají svůj příběh. Sparťané v nich tedy ve speciálních světle červených dresech nastoupili k prvnímu z celkem šesti zápasů v sezoně k výročí 115 let založení klubu. Tentokrát v nich soupeře po získaní vedení ani moc nedráždili. Proto možná mistrovská Kometa prohrála rozdílem dvou branek.

Jak říkám ..."Zápas měl skvělou atmosféru. Bylo krásné hrát před tolika diváky a vidět spoustu emocí na obou stranách. V první třetině to bylo vyrovnané, Brno dalo dva góly a dostalo nás do nepříjemné pozice. Ale věděli jsme, že ještě zbývá hodně času. A já jsem cítil, že hráči zůstali pozitivní a drželi se herního plánu. Ve druhé třetině jsme hráli velmi dobře. Spousta hráčů hrála výborný zápas a samozřejmě Machovský odchytal velmi dobrý zápas. Třetí a čtvrtá lajna nám hraje celou sezonu dobře, opět odvedli skvělou práci. Trošku jsem se obával, jak to bude vypadat ve třetí třetině, protože jsme hráli druhý zápas ve dvou dnech, ale hráči cítili tu velkou energii v hale," řekl k utkání trenér Sparty Uwe Krupp.

"Ve vyrovnané první třetině se nám podařilo jít do dvoubrankového vedení a výsledkově jsme zápas rozehráli velice dobře. Ve druhé třetině nastal obrovský zlom v tom, že jsme měli pěti nebo šestiminutový úsek, kdy jsme měli tři gólové šance a ty jsme nevyužili. Naopak Sparta poté, co byla pod tlakem, srovnala na 2:2. Pak využila dvě přesilovky a rozhodla zápas. Ve třetí třetině se snažili kluci s výsledkem něco udělat, měli jsme tlak i šance, abychom se dostali zpátky do zápasu. Ale gól jsme bohužel nedali, což je momentálně náš velký problém," řekl asistent trenéra Brna Kamil Pokorný.


         Praha  21. října  2018


  Tipsport ELH     ... dvanácté  kolo

HC Sparta Praha - Kometa Brno  4:2  (1:2, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Delisle (Smejkal, Tomáš Dvořák), 34. Smejkal, 37. Blain (P. Vrána), 38. Kumstát (Forman, Pech) - 3. Köhler (J. Mikuš, Štencel), 9. Mueller (Zaťovič, P. Holík) * Rozhodčí: Hribik, Šír - Špůr, J. Ondráček * Vyloučení: 3:3 * Využití: 2:1 * Diváci: 15.471.
Sparta Praha: Machovský - Piskáček, Tomáš Dvořák, Blain, Kalina, Delisle, Gregorc, T. Pavelka - Pšenička, Černoch, Smejkal - A. Kudrna, P. Vrána, Říčka - Forman, Pech, Kumstát - M. Beran, Sill, Buchtele. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
Kometa Brno: Vejmelka - O. Němec, Barinka, Štencel, Gulaši, J. Mikuš, Malec, Bartejs - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Köhler, L. Čermák, Kašpar - Mallet, J. Hruška, Plášek - R. Zohorna, Süss, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)