Svátek má: Darina

Sport

Velikost textu:

Přepište fotbalové dějiny Dukly! Vyhrali v Ďolíčku po 26 letech

Přepište fotbalové dějiny Dukly! Vyhrali v Ďolíčku po 26 letech

Malé pražské derby v Praze v Ďolíčku třetí březnovou neděli přepsalo dějiny ve vzájemných utkání obou soupeřů. Bourala se bilance spočívající v šestadvacetilétém  nedosažení výhry Dukly Praha na hřišti Bohemians Praha.

Balet s fotbalovým míčem
20.březen 2017 - 04:45

SportovniListy.cz byly na místě děje ...


Ale popořádku. V základní sestavě Bohemians se objevil uzdravený brankář Berkovec, který se Slováckem utpěl otřes mozku a pak  vynechal  tři následná utkání. A Martin Berkovec byl v prvním poločase oporou klokanů, když uchránil svoji branku před nájezdy Dukly.

Vršovický tým v Ďolíčku totiž uspěl hned po odpískání začátku utkání. První akce,  při které  Kuchta kopnul míč před branku Dukly, kde Markovičov už ve 28. vteřině překoval brankáře Radu

Klokani dlouho  drželi vedení i když  na konci poločasu měli hodně štěstí, aby nedostali branku.   Gólman Bohemians ponejprv zabránil skorovat Miloševičovi a pak i těsně před koncem stejnému hráči vyrazil další  ránu i následnou dorážku Tetoura.


Dukla však skorovala až ve druhém  poločase, když v 54. minutě vyrovnala. Úspěšným střelcem byl  Holenda.  Ale to nebylo všechno.

V osmdesáté minutě Dukla  skorovala ještě jednou. Byl u toho odchovanec klubu Michal Bezpalec, který hlavou vsítil  svůj první ligový gól.

Dukla touto výhrou přepsala klubové dějiny, neboť tak  poprvé v samostatné nejvyšší soutěži v Ďolíčku vyhrála.

Jak říkám ..."Začali jsme dobře. Takových 25 až 30 minut jsme byli lepším mužstvem. Škoda, že jsme z této dobré hry nevytěžili alespoň ještě jednu branku, potom by to bylo pro nás asi příznivé,“ řekl k utkání Miroslav Koubek, trenér Bohemians.

"Předpokládali jsme, že Bohemce po těžkých zápasech v Brně a s Plzní v druhém poločase síly dojdou, což se také potvrdilo. Dokázali jsme toho využít, byli jsme daleko víc přesnější a dali dvě krásné branky, které nám přinesly vítězství,“ hodnotil zápas po jeho skončení Jaroslav Hynek, trenér Dukly.

Praha 19. března 2017
Bohemians Praha 1905 - FK Dukla Praha 1:2 (1:0)
Branky: 1. Markovič - 54. Holenda, 80. Bezpalec * Rozhodčí: Franěk - Blažej, Mokrusch * ŽK: Hanousek, Bezpalec, Podaný * Diváci: 4202.
Bohemians Praha: Berkovec - Dostál, Buchta, Krch, Šmíd, Havel - Hubínek, Jirásek (70. Jindřišek) - Mašek, Markovič (79. Kabajev), Kuchta (59. Bartek). Trenér: Koubek.
Dukla Praha: Rada - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Bezpalec (85. Smejkal), Hanousek, Tetour - Miloševič (78. Brandner), Holenda, Juroška (67. Olayinka). Trenér: Hynek.

  SportovniListy.cz napsaly ...  
Přepište dějiny ... Výhra fotbalistů Dukly Praha v Ďolíčku nad klokany po šestadvaceti letech

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)