Svátek má: Čeněk

Sport

Velikost textu:

Praha na 104 sportovištích podesáté nabídne Týden sportu zdarma

Praha na 104 sportovištích podesáté nabídne Týden sportu zdarma

V posledním kalendářním týdnu roku 2018 se stejně jako v minulých letech bude sportovat zadarmo. Hlavní město Praha ve spolupráci se sportovišti připravilo pro své obyvatele vánoční dárek v podobě Týdne sportu zdarma. Ten letos slaví jubilejní 10. ročník.

Na webových stránkách prahasportovni.eu najdete všechny možnosti si zdarma zasportovat
21. prosince 2018 - 13:29

Pražané si budou moct vybrat z tradičních nabídek, nebo si vyzkoušet sporty, které ještě na vlastní kůži nepoznali. Využít mohou tradičně pestrou nabídku sportů. Mezi nejoblíbenější sporty patří plavání, bruslení, lezení, spinning, squash, softball, florbal či tenis. Letos se jako novinka představí i méně známé sporty. Jedním z nich je například Wallyball, což je volejbal v prostoru squashového kurtu, který má volná pravidla a lze hrát i odrazem o stěnu. Dále pak půjde o Sportovně-zdravotnická centra, jízdu na koních pokud ovšem vážíte od 75 kilogramů a zvýšený zájem o nové klienty hlásí i menší lokální sportoviště.


"Projekt letos slaví jubilejní ročník, očekávám proto, že o něj bude opět velký zájem a že překonáme návštěvnost. Ta loni činila asi dvacet čtyři tisíc sportovců. Nabídka bude i tentokrát rozmanitá, oslovili jsme přes tisíc sportovních klubů. Těším se, že na sportovištích potkám co nejvíce Pražanů. Sám si půjdu zabruslit a mám v plánu vyzkoušet i další sportoviště," řekl k akci radní hl. m. Prahy Vít Šimral.Více uvádí článek na webu SportovniListy.cz

(ps, Magistrát hl.m. Prahy, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)