Svátek má: Vratislav

Sport

Velikost textu:

Novoroční turnaj ragbyových mrňat ve Zbuzanech měl rekordní účast

Novoroční turnaj ragbyových mrňat ve Zbuzanech měl rekordní účast

Druhou lednovou sobotu pokračovala série zimních ragbyových turnajů v nafukovací hale ve středočeských  Zbuzanech. Nejmladší kategorie Říčan, Tatry, Slavie, Sparty, Kralup, Plzně a dalších klubů si turnaj užily, a to za rekordní účasti dětí!

Seřazené týmy žáků při závěrečném hodnocení turnaje
10.leden 2016 - 10:18

Po ragby hladová mrňata z kategorie U6 a U 8 se po vánočních prázdninách scházela druhou lednovou sobotu  ráno ve Zbuzanech, kde se brzy se v hale začala projevovat převaha modré barvy, neboť Říčany dokázaly rekordně postavit v kategorii U8 celkem pět týmů, složených ze 33 hráčů!

Všechny týmy Říčan předvedly podle jejich trenérů pohledný a disciplinovaný výkon. Samotný turnaj potvrdil, že o špičku v této kategorii soutěží týmy Petrovic, Tatry a Říčan, jejichž vzájemná utkání budou i v další části sezóny přinášet napětí a v řadě případů rozhodnutí až v samotném závěru. Ale i další týmy ze Slavie, Sparty, Rakovníka, Plzně, Kralup či Babic přispěly ke kvalitě a pozitivní atmosféře turnaje.

"Bylo vidět, jak se kluci na turnaj po Vánocích těší a na jejich přístupu ke hře to bylo znát ..." hodnotil tunaj říčanský  trenér Marek Fořt.

Svým o něco starším spoluhráčům pak v podvečer zdatně sekundovala kategorie nejmladších U6. Zde nastoupilo 12 borců doplněných o dva hráče z Plzně. Týmy Modrá síla, Modrá lavina a Modrá mašina odevzdaly proti soupeřům ze Slavie, Tatry a Petrovic na hřišti vše a jejich zaujetí hrou nadchlo zcela jistě i neutrálního diváka.

"Jsem ráda, že kluci prodali na hřišti to, co se učí na tréninku. Podobné turnajové zápasy je motivují k tomu neustále se zlepšovat ...", uvedla k turnaji říčanská trenérka Sandra Kazíková.

"Velký dík  při turnajích ve Zbuzanech patří vždy ještě všem kadetům a juniorům, kteří pískají zápasy nejmenších. Ze Říčan pomáhali například Lukáš Linhart, Albert Froněk, Albert Suchopár, Vojta Růžička," poznamenal ještě k lednovému ragbyovému turnaji Tomáš Kohout.

Napsaly jinde ...
Novoroční turnaj ragbyových mrňat ve Zbuzanech měl rekordní účast

(ps,. Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: facebook Tomáše Kohouta)