Svátek má: Dobroslav

Sport

Velikost textu:

Malé derby v Ďolíčku nemělo vítěze ... Bohemians - Sparta Praha 1:1

Malé derby v Ďolíčku nemělo vítěze ... Bohemians - Sparta Praha 1:1

Branky začaly padat v malém derby Bohemians Praha - Sparta Praha až po přestávce. Skore otevřel Šural, ale tři minuty před koncem zblízka se trefil do soupeřovy branky  střídající původem sparťan borec Záviška. Klokani remizovali se Spartou 1:1.

Šance měly oba týmy a tak je využily jen jednou na každé straně
25. srpna 2018 - 12:21

Malé derby mělo klidný průběh až do času deset minut před přestávkou, kdy  se v Ďolíčku mezi hráči  přiostřilo. Dominik  Mašek v zelenobílém dresu po tvrdé srážce se sparťanem  Chipciuem dopadl z dramatického vzdušného souboje neštťastně na záda a na loket. I když zraněný Mašek  musel  jít střídat, obránce a ze vzdušného souboje sparťan byl nepotrestán.


Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz byly na místě děje ...
Branky začaly padat až po přestávce.  Když uplynula první hodina derby, měla Sparta kopat přímý kop a toho se ujal sparťanský kapitán Šural. Před šestnáctkou kopl míč tak, jej  přesnou trefou přes zeď proměnil v gól.

Spartě však výhra nebyla souzena a klokani vyrovnali. Jak se ro stalo? Asi tři minuty před koncem zblízka se trefil do soupeřovy branky  střídající původem sparťan borec Záviška.

Jak říkám ..."Před utkáním jsme neměli dobré vyhlídky, museli jsme improvizovat v sestavě, přesto jsme si věřili, že když to odpracujeme, tak může přijít úspěch. Tím by byl bod, který nakonec máme. Vyrovnaný zápas skončil logicky remízou. V první půli jsme pustili Spartu do jediné šance po naší chybné rozehrávce. Ve druhé půli neměla Sparta šanci, jen dala gól z přímého kopu po faulu, o kterém dostávám informace, že asi nebyl. Musím se na to ale podívat. My měli také jednu šanci, ale za tím vyrovnávacím gólem jsme šli a zasloužili jsme si ho vírou. S Maškem to vypadá špatně, má vykloubený loket, přetrhané vazy a ruku v sádře. Předtím tam byly podobné souboje, které kdyby byly trestány, tak k tomuhle nemuselo dojít. Diváci to vycítili a až nenávistí k některým hráčům Sparty a k rozhodčím odšpuntovali i u hráčů bojovnost, semkli se a dohromady to vytvořilo energii, která nám pomohla. Tímto bych chtěl divákům poděkovat. Takhle tu po nikom ještě nešli," řekl trenér Bohemians
Martin Hašek starší.

"Obě ty ztráty byly rozdílné. Proti Příbrami to byl brejk. Dnes jsme podvědomě začali bránit a navíc vynucenými střídáními jsme dostali hráče na posty, kde normálně nehrají. Diváci soupeře dotlačili do tlaku, vracel nám míče do vápna, až z toho byl gól. Plavšič se na toho hráče dvakrát podíval, přesto ho nechal jít do zakončení. Jinak si plnil defenzivu dobře, ale v tuhle chvíli propadl. My si ale nemůžeme dovolit odehrát pět minut na vlastní polovině. Bohemka na nás byla dobře připravená, pracovala dobře v defenzivě. Jinak Stanciu byl vystřídaný  ze zdravotních důvodů. Jsem rád, že i bez něj jsme se prosadili z přímého kopu, ale výhru nám to stejně nepřineslo. Jsou tam věci, které mohu týmu vytknout, ale i tak kluci plní to, co po nich chceme. Body ztrácíme sami, což mrzí kvůli vývoji v tabulce, kde bychom chtěli být nahoře," řekl sportovní ředitel Sparty Zdeněk Ščasný.


  Praha 24. srpna 2018                                                                                    šesté  kolo


Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 87. Záviška - 61. Šural *  Rozhodčí: Berka - Paták, Mokrusch * ŽK: Nečas, Hilál - Plavšič, Vatajelu, Šural * Diváci: 4931.
Bohemians Praha 1905: Valeš - Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Reiter (76. Záviška), F. Hašek, Bederka (67. M. Hašek ml.), Vaníček - Mašek (37. Nečas), Hilál. Trenér: M. Hašek st.
Sparta Praha: Nita - Chipciu, Kaya, Radakovič, Vatajelu (81. Vukadinovič) - Stanciu (46. Sáček), Kanga, Frýdek, Plavšič - Šural, Tetteh (88. Pulkrab). Trenér: Ščasný.(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)