Svátek má: Vratislav

Sport

Velikost textu:

Ještě sedm bodů a basketbalisté Nymburka měli stovku v duelu s USK

Ještě sedm bodů a basketbalisté Nymburka měli stovku v duelu s USK

Basketbalisté Nymburka  si druhou prosincovou středu  na pražské Folimance připsali  čtvrté vítězství v základní části KNBL a upevnili si druhé místo v tabulce základní části. USK Praha Nymburk  porazil 93:67.

Záběr z utkání USK Praha - Nymburk na Folimance
10.prosinec 2015 - 15:22

Nutno dodat, že  houževnatý odpor domácího týmu zlomili Středočeši až ve druhém poločase. Jako rozhodující se podle webu nymburských basketbalistů ukázala síla rotace Nymburka. Hráči z lavičky dali soupeři 61 bodů, tedy téměř dvě třetiny konečného přídělu. Zato lavička USK pomohla svému týmu jen 16 body. Na straně Nymburka byla také znatelně vyšší procentuální střelecká úspěšnost. Hosté USK více trestali za jeho ztráty, dokázali lépe využívat útočného doskoku a přidali také více bodů z vymezeného území.

První čtvrtina nabídla vyrovnaný průběh a tak po deseti minutách skončili oba soupeři  smírně 17:17.

Do druhé čtvrtiny nastoupil Nymburk se zjevnou snahou ještě více zagresivnit obranu a povedlo se. První poločas tak Nymburk vyhrál 41:32.

Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Do druhého poločasu ale hosté vstoupili nekoncentrovaně a o svůj naspořený náskok přišli během dvou a půl minuty. V devítibodové šňůře  dal USK i dvě trojky. Až po další minutě přišly první body Nymburka ve druhém poločase, když se za tři body trefil Martin Peterka, ale Křivánek na druhé straně okamžitě stejnou střelou opět srovnal.

Nymburk si  z krize opět pomohl lepší obranou. Poměrně rychle utekl na 15 bodový rozdíl a do závěrečné čtvrtiny šel za vedení 64:49.

S takovým náskokem přišlo definitivní uklidnění a hra Nymburka dostala potřebnou lehkost. Maximální bodové ztrestání technické chyby domácího kouče přineslo už 20 bodové vedení. Střely z jumpů padaly Vojtěchu Hrubanovi. Slinu chytil i Michael Dixon, který skóroval z drzých nájezdů i z perimetru. A protože svůj účet nenápadně navyšoval i Martin Peterka, stal se nakonec s 24 boty top skórerem a MVP zápasu. Nymburk vyhrál na Folimance 93:67.

Napsali jinde ...
SportovniListy.cz  

Sedm bodů do stovky chybělo nymburským basketbalistům v Praze v duelu s USK


Basketbalová liga

Praha  9. prosince 2015

USK Praha - Nymburk 67:93 (17:17, 32:41, 49:64)
Body: USK – Bohačík 17, Michal Mareš 11… -  Peterka 24 (+31, za 3b 2/2), Dixon 16 (za 3b 4/2), De Zeeuw a Hruban 14, Randle 10, Benda 6 (11d), Sant-Roos 5, Vaughn 2, Welsch 2 (4a).

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)