Svátek má: Drahomíra

Sport

Velikost textu:

Fotbalisté Jablonce ve vršovickém Ďolíčku uloupili tři body klokanům

Fotbalisté Jablonce ve vršovickém Ďolíčku uloupili tři body klokanům

Fotbalisté Jablonce v Praze ve Vršovicích  loupili, což není nařčení sportovců z Liberecka   z trestného činu, ale pouhé konstatování, jak dopadlo utkání osmého kola fotbalové ligy ve vršovickém Ďolíčku. Vše vysvětluje výsledek Bohemians Praha - Jablonec 0:1.

Míč ve vzduchu nad hlavami hráčů Bohemians i Jablonce
24. září 2017 - 10:48


Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz byly na místě děje ...


Zápas nebyl vůbec vyrovnaný. Hráči Boheminas měli více ze hry, nastřelili tyč, ale branku se jim dát nepodařilo.  Zato Jablonec udeřil z první vážnější střely na branku až v 56. minutě a hned z toho byla branka. Jak se to stalo?  Z čista jasna se  uvolnil  Masopust a když jej napadlo kopnout míč  před branku centr, byl tam náhodou Doležal, který jej tečoval do branky. 


Bohemians pak už nedokázali na nepříznivý stav na ukazateli skore odpovědět a tak  domácí fotbalisté trochu pokazili náladu více než čtyřem tisícům příznivcům, kteří si udělali i v sobotu v podvečer čas a v bláhovém přesvědčení, že je klokani potěší sem tam nějakým gólem, setrvali v na tribunách Ďolíčku téměř dvě hodiny.

Jak říkám ..."Jsme rádi za tři body, neboť tady se  těžko vyhrávaá.  Bohemka hraje hodně běhavý fotbal. Z rychlých protiútoků nám domácí trefili tyč. Hodně problémů nám dělal Tetteh. V některých situacích jsme tam měli štěstí. Pak jsme vstřelili gól a kontrolovali docela hru. V závěru jsme mohli zvýšit náš náskok, kdyby ale Mihálik netrefil nohy soupeře na brankové čáře. Byli jsme prostě efektivnější," řekl k utkání kouč Jablonce Zdeněk Klucký.

"Nula bodů z tohoto zápasu je pro nás smutných. Byl to zápas, který mohl skončit bodem, ale i třemi. Je škoda, že když hráči dobře pracují, nemají zpětnou vazbu, protože se nedostavil tížený výsledek. Mrzí především šance z první půle. Ale já dál věřím tomu, že góly přijdou," přiznal trenér  Bohemians Martin Hašek.


Praha 23. září 2017
Osmé  kolo první fotbalové ligy
Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 56. Doležal *  Rozhodčí: Marek - Kotík, Hájek *  ŽK: Doležal, Jovovič, Jankovič (všichni Jablonec) *  Diváci: 4238.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek (84. Vaníček) - Reiter (66. Kabajev), Nečas, Hašek ml., Luts (78. Jirásek) - Tetteh. Trenér: Hašek st.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, Kubista, Trávník (16. Považanec), Jovovič (87. Zelený) - Doležal (81. Mihálik), Tecl. Trenér: Klucký.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)