Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Zvládnutí krize v Praze je otázkou dobré spolupráce

Zvládnutí krize v Praze je otázkou dobré spolupráce

V pořadí již druhý ročník setkání pořádalo oddělení krizového managementu odboru Kanceláře ředitelky magistrátu.

Ilustrační foto
14. dubna 2018 - 12:30

Jak zajistit snadnější zvládání mimořádných událostí na území Prahy. Na tento cíl se zaměřilo Setkání pracovníků krizového řízení hlavního města, které probíhalo na půdě pražské Nové radnice. Setkání zahájil radní hl. m. Prahy pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava.

Smůla v pátek třináctého fungovala. Tři auta v sobě a jedna zraněná osoba

„Praha je milionová metropole a má velmi specifický charakter. Rychlá, pohotová a profesionální komunikace mezi pracovníky krizového řízení z různých oblastí je proto v případě mimořádné události naprosto stěžejní. Smyslem konference je vytvoření a upevnění pozitivních vztahů s krizovými manažery ze široké škály organizací, kteří se na řešení krizových situací podílejí. Neboť jejich zvládnutí je primárně věcí velmi úzké a profesionální spolupráce jak u stolu, tak i v terénu,“ uvedl radní Hadrava, který také akci poskytl záštitu.

V pořadí již druhý ročník setkání pořádalo oddělení krizového managementu odboru Kanceláře ředitelky magistrátu. Akce obsáhla čtyři tematické bloky včetně představení proběhlých cvičení Integrovaného záchranného systému, shrnutí dosavadních závažných událostí na území hlavního města, revize případných nedostatků a rovněž představení vybraných subjektů, podílejících se na krizovém řízení a jejich činností při mimořádných událostech nebo krizových situacích.

Praha připravuje regulační řád v případu smogové situace

Účastníci setkání, mezi nimiž byli nově i zástupci některých ministerstev, měli také možnost seznámit se s novinkami a zajímavostmi z oblasti krizového řízení, ochrany obyvatelstva a bezpečnosti.

Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.


(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mhmp)