Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Zjevně opilý muž poničil kávomat a rozbil zasklení reklamy

Zjevně opilý muž poničil kávomat a rozbil zasklení reklamy

Čtyřiatřicetiletý zjevně opilý muž poničil kávomat a rozbil zasklení reklamy. S hlídkou městské policie odmítal spolupracovat, skončil na policejní služebně.

Poškození kávomat
25. prosince 2017 - 12:30

Na skupinku osob, která měla dělat nepořádek v podzemních garážích v Novodvorské ulici, upozornil městkou policii oznamovatel prostřednictvím tísňové linky 156. U venkovního parkoviště obchodního domu nalezla hlídka strážníků muže zjevně pod vlivem alkoholu. Pracovník ostrahy, který se dostavil taktéž na místo, hlídce sdělil, že tohoto muže viděl, jak poškodil kávomat  tím, že jej násilně odpojil od zdroje napětí a shodil na zem. Dále prý viděl, jak pěstí rozbil skleněnou výplň reklamního billboardu. Vše navíc zaznamenaly kamery umístěné v objektu.

Čtyřiatřicetiletý muž se ke svému řádění přiznal, ale podrobit se dechové zkoušce odmítl. Celou událost si následně k dalšímu opatření převzala hlídka Policie ČR.


Cesta autem z vánočního večírku se ženě nevyplatila
Ve čtvrtek kolem půl druhé ráno si operátor městského kamerového systému v ulici Nad Lesním divadlem všiml nastartovaného osobního vozidla, do kterého právě nastupovala žena. Ta posléze začala s vozidlem nejistě vyjíždět. Operátor proto na nejistě jedoucí vozidlo upozornil kolegy z autohlídky, kteří jej zastavili v Novodvorské ulici. Z pětatřicetileté ženy byl při kontrole dokladů cítit alkohol, proto ji strážníci vyzvali k dechové zkoušce.


Řidička se strážníkům přiznala, že byla na vánočním večírku. To, že pila alkohol vzápětí potvrdila i dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,5 promile.

O případech informovala Pražskénovinky.cz Irena Seifertová, tisková mluvčí, Městská policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mppraha)