Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Želva si chtěla procvičit pravidla silničního provozu

Želva si chtěla procvičit pravidla silničního provozu

Osamělého želvího výletníka našly hrající si děti na dopravním hřišti. Malá želví adventura. Možná jen snaha procvičit si chování v dopravních situacích a možná si jen protáhnout krunýř.

Želva
18. července 2019 - 12:30

Co vedlo, staršího samce želvy zelenavé k návštěvě dopravního hřiště na Praze 3 zůstává zatím neobjasněno. Osamělého želvího výletníka našly hrající si děti, které posléze zavolali místního správce. Ten se pokusil vyhledat majitele, a když se mu to nepodařilo, zavolal odchytovou službu městské policie, která zvíře převezla do útulku v Dolních Měcholupech. Zdravotní stav zvířete je dle slov veterináře dobrý. Nyní čeká, až si ho vyzvedne majitel.

Rychlé nohy strážníka zabránily mladé ženě v sebevraždě
Strážníci z Poříčního útvaru pomohli cizince v těžké životní situaci. Přímo naproti pontonu městské policie se pokusila skočit do Vltavy.

Zprávu od své kolegyně o tom, že na protějším břehu od jejich sídla vidí ženu, která vypadá, že chce skočit do vody, obdrželi strážníci Poříčního útvaru hodinu po poledni. Na uvedeném místě skutečně nalezli ženu sedící na hraně přístavní zdi. Žena se třásla, měla zarudlé oči a nereagovala na pokusy o komunikaci. Po několikaminutové marné snaze vyřešit situaci domluvou, k ní hlídka přistoupila velmi opatrně a odvedla ji do bezpečné vzdálenosti dále od vody. Během několika příštích dalších minut se zde objevil i její manžel a také se pokoušel ji uklidnit. V tu chvíli se zdála být celá záležitost uzavřená. Strážníci ještě v rychlosti ztotožnili jak muže, tak ženu. Tu navíc prohlédli, zdali neutrpěla nějaké zranění. Při společné cestě k přístavním branám nic nenasvědčovalo tomu, že si strážníci ještě „užijí" akci jak z akčního filmu. Těsně před tím, než se stačili rozloučit, se žena vytrhla svému manželovi a rozeběhla se směrem k řece. Ke skoku do chladných vod však naštěstí nedošlo. Hlídka ji dohonila a strhla dříve, než dosáhla okraje přístavní zdi. Žena se poté proměnila v uzlíček nervů vykřikující nesrozumitelná slova. S ohledem na její psychické rozpoložení strážníci přivolali na místo záchrannou službu, která rozhodla o jejím převozu na psychiatrické oddělení.Zřejmě s heslem, že řidič má být veselý, usedl muž za volant a pustil se napříč Černým Mostem
Řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi pražští strážníci. Prozradil se, jako mnoho jiných, spácháním dopravního přestupku.

V pozdních nočních hodinách prováděla autohlídka městské policie kontrolní činnost v Cíglerově ulici. Její pozornosti nemohlo ujít osobní vozidlo modré barvy, které projelo křižovatku, přestože na semaforu svítila červená. Na červený nápis STOP na hlídkovém vozidle řidič zareagoval a zastavil. Během kontroly byl z muže silně cítit alkohol. Na výzvu k podrobení se dechové zkoušce muž reagoval pozitivně. Stejně pozitivně však vyšel jeho test, a to s „úctyhodným" výsledkem přes 2 promile. Řidiče hříšníka si k dalšímu opatření převzala přivolaná hlídka Policie ČR.


Alkoholový dýchánek skupinky bezdomovců rozpustila až hlídka městské policie
Strážníci řešili přestupky ve veřejném pořádku skupinky osob bez domova.  Jeden z nich se před nimi neostýchal ani svléknout. Před odvozem na záchytnou stanici musela proti němu hlídka zakročit za pomoci donucovacích prostředků.

Jako ideální místo k popíjení alkoholu, pokřikování na kolemjdoucí, močení na zdi domů a jiné kratochvíle, si vybrala partička bezdomovců v samotném centru metropole, v Revoluční ulici. Ve chvíli, kdy na místo dorazila hlídka městské policie, nejopilejší z přítomných ještě přidal do repertoáru přestupků obnažené přirození. Dotyčný navíc vůbec nekontroloval své chování a ohrožoval nejen sebe, ale i okolí. Hlídka proto rozhodla o převozu muže do protialkoholní záchytné stanice. Bohužel, jako většina pokusů o domluvu s opilcem, i tento skončil nezdarem. Na opakované výzvy muž nereagoval, několikrát se pokusil místo opustit a nadále upíjel alkohol vytažený z batohu. Na řadu tedy přišly hmaty a chvaty. Po spoutání následoval transport do protialkoholní záchytné stanice. Muž při orientační dechové zkoušce nadýchal 2,78 ‰ alkoholu. Jeho přestupky se dále bude zabývat místně příslušný  správní orgán.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)