Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Závěr vánočního večírku mohl dopadnout špatně

Závěr vánočního večírku mohl dopadnout špatně

Neodkladnou první pomoc poskytli strážníci muži, který to přehnal na vánočním večírku s alkoholem. Poděkování manželky od zraněného muže strážníky potěšilo.

Pomoc zraněnému muži
5. ledna 2022 - 12:30

Pár minut po půlnoci narazila autohlídka strážníků v Javorské ulici na ležícího muže, který silně krvácel z temene hlavy. Naštěstí byl ale při vědomí. Strážníci muži zastavili krvácení, obvázali hlavu, zabalili jej do izotermické fólie a předali kolegům z rychlé záchranné služby. Devětatřicetiletý muž si toho moc nepamatoval, vzpomněl si pouze na to, že u bankomatu upadl na zem. Navíc si prý nevzpomíná. Před převozem do nemocnice strážníkům ještě nadiktoval telefonní číslo své ženy, kterou hlídka posléze informovala o tom, co se stalo.

Silvestrovské kuriozity z pohledu pražské městské policie

Pár dní nato, přišlo na služebnu milé poděkování od manželky zraněného muže: „Chtěla bych tímto nesmírně poděkovat strážníkům Prahy 12, jmenovitě panu Jindřichu H. a jeho kolegům,  služební čísla 1186, 1658 a 2585, za záchranu života mého muže. V noci z 20. na 21. prosince neváhali i přes pozdní noční hodinu a zjevnou podnapilost mého muže poskytnout mu pomoc a přivolat záchrannou službu. Měl velkou tržnou ránu na hlavě, velmi silně krvácel a v noci mrzlo. Co se dělo až do 1 hodiny ranní, kdy ho odvezla záchranná služba a strážník mě telefonicky kontaktoval, si bohužel můj muž díky úrazu hlavy a také díky "vánočnímu večírku, který se trochu vymkl kontrole" vůbec nepamatuje. Jisté je ale jedno, byl dezorientovaný, podchlazený a měl těžký úraz. Jenom díky duchapřítomnosti strážníků a jejich obětavosti v noci neumrzl a nevykrvácel, anebo cokoli horšího. On sám se k tomu nechce vracet a od toho dne nevypil ani skleničku piva, ale vděčí Vám za hodně. Myslím, že i za život. Děkuji ještě jednou a všechno dobré do nového roku!“


Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová, vedoucí Kanceláře ředitele Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mp)