Svátek má: Olga

Regiony

Velikost textu:

Zápisník strážníků z odchytové služby: Lapálie krabího turisty

Zápisník strážníků z odchytové služby: Lapálie krabího turisty

Krab se procházel ve stanici metra Vyšehrad. Kdo četl Staré pověsti korýšů, jistě si všiml, že hned po pověsti o praotci členovci je druhou nejvýraznější postavou celé knihy bujný krab Šermík.

Krab
13. srpna 2019 - 12:30

Šermík podle legendy odvážným skokem ze skály u Vyšehradu zachránil svého pána před houfem rozzuřených nepřátel. A tak není divu, že se místo stalo oblíbenou destinací a poutním místem krabích turistů. Drtivá většina jich připutuje po řece. Zmateného odvážlivce, který se tentokrát pokusil přicestovat po souši, nalezla ve stanici metra Vyšehrad starostlivá žena. Odnesla ho do místní restaurace, protože usoudila, že když nabízí ve svém menu krevety, bude patrně pocházet od nich. Obsluha restaurace ho však odmítla s tím, že krevety připravují pouze z mraženého tovaru a zavolala odchytovou službu.

Jedinec říční – čínský, který pochází z východní Asie, byl ubytován v okrasném rybníčku trojského útulku. O dobrou společnost kachen a želv nemá nouzi. Teď již nezbývá, než čekat na postoj ministerstva krabích věcí, které rozhodne o jeho dalším osudu.

Nesklízej, cos nezasadil, zní hinduistické přísloví. Ženu podezřelou z krádeže většího množství zeleniny zadržela autohlídka pražských strážníků. 38 letá zeleniny chtivá žena se ke svému činu strážníkům nakonec sama přiznala.

Zřejmě nepřekonatelná chuť na pořádný zeleninový salát přiměla 38letou ženu poškodit oplocení areálu České zemědělské univerzity a pustit se do nelegálního samosběru. Po sklizení zhruba 6 kilogramů zeleniny podezřelá opět využila poškozený plot a areál opustila. Tento nezvyklý odchod upoutal pozornost právě projíždějící autohlídky městské policie. V batohu měla dotyčná kombinované kleště, na sobě holiny od bláta a v tašce zeleninu neprokázaného původu. Přestože strážníkům nejprve tvrdila, že zde čeká jen na kamaráda a zeleninu si veze od maminky, dobře položené otázky strážníků ale nakonec přiměly tuto samozvanou „zahradnici" k doznání. Následně bylo také zjištěno, že se žena nachází v podmínce za opakovanou majetkovou trestnou činnost.  Při předvedení na policejní služebnu museli strážníci použít vůči ženě hmaty a chvaty, protože jí pobyt na služebně evidentně nebyl po chuti. Případ je nyní v kompetenci Policie ČR.

Nejen přestupky, ale také těžké životní situace řeší pražští strážníci. Penzistovi na pokraji psychických sil pomohla hlídka strážníků. Zoufalému muži poskytla podporu a dohlédla na jeho bezpečné předání do rukou záchranářů.

Před jedním z domů v ulici Ke Skále našla přivolaná hlídka strážníků zcela nahého 68 letého muže. Ten byl zjevně ve velmi špatném psychickém stavu, na krku měl připevněnou šňůru a neustále opakoval, že nemá pro co žít. Jeho neutěšenou situaci zřejmě vyvolaly neshody s majitelem bytu, který se ho prý snaží vystěhovat. Svoji roli ale také sehrál alkohol. Dechová zkouška odhalila téměř 1 ‰ alkoholu.  S ohledem na jeho psychický stav strážníci přivolali záchrannou službu, které ho posléze převezla do nemocnice.

Prazskenovinky.cz informovala  Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)