Svátek má: Bedřich

Regiony

Velikost textu:

Zadlužování je alchymie. Co dělat, když vám už ani půjčka nepomůže?

Zadlužování je alchymie. Co dělat, když vám už ani půjčka nepomůže?

Potřebujete peníze a nevíte, jestli vám vůbec někdo půjčí? Zkuste zažádat a uvidíte, co se bude dít.

Ilustrační foto
5. února 2021 - 12:00

Ještě než ale podáte žádost o úvěr, zjistěte si, co vám může úspěšné schválení překazit a co vám naopak při vyřizování půjčky pomůže.

Dostat se do finančních potíží lze poměrně snadno, avšak dostat se z nich ven už je mnohem těžší. Někdy je půjčka dobrým řešením, jindy nastartuje jen dluhový kolotoč, ze kterého po první jízdě jen tak nevystoupíte.  

Bez příjmů a s dluhy se půjčka těžko získává
Získat půjčku s negativním záznamem v registru dlužníků je možné, otázkou ale zůstává, zda je tento krok tím správným. Stejně tak není nemožná ani půjčka bez doložení příjmů, opět je ale dobré si položit otázku: „Je vhodné zadlužit se bez práce a s nesplacenými závazky na krku?“

Při sjednávání je důležité podívat se na svou situaci z nadhledu a nejít hlavou proti zdi. Pokud mě dvakrát s žádostí odmítnou, je nejspíš s mou finanční situací něco špatně. Možná je na čase zjistit co a zapracovat na své bonitě.

Pozor, ať vás půjčka neuvrhne do dluhové pasti
Samozřejmě nic není nemožné, řešení lze najít téměř vždy, zapotřebí je si ale uvědomit, že každý poskytovatel chce chránit především své peníze. Pakliže se rozhodnete sjednat online půjčku, která je nabízena i lidem v dluzích, v exekuci nebo dokonce v insolvenci, je dobré zvážit, zda se jedná skutečně o férového poskytovatele, který vaše finanční potíže spíš ještě neprohloubí.

Půjčka rozhodně není jen spotřebitelský úvěr od banky, dnes už se není nutné obávat ani nebankovních společností, avšak vždy je lepší si ověřit, že se jedná o poctivou finanční instituci, nad kterou má dohled Česká národní banka a která vás nepřipraví o střechu nad hlavou.

Vyzkoušeli jste kdeco a stále se topíte v dluzích? Vyhlaste osobní bankrot
S penězi jste na štíru, žádná banka a ani nebankovní společnost vám nechce půjčit a vy už nevíte, jak dál? Účelová půjčka nedostatek financí nevyřeší, neúčelový úvěr může přijít vhod, ale jen pro překlenutí jednoho či dvou měsíců, popřípadě pro náhlý výpadek příjmů nebo nečekaný výdaj. Na dlouhodobé problémy s financemi je každá půjčka krátká, i ta bez nutnosti dokládání účelu.

I přestože máte pocit, že z vaší situace není cesty zpět, nevěste hlavu. Nenavyšujte své dluhy dalšími a snažte se řešit jen ty aktuální. Jak? Zvyšte příjmy, snižte výdaje. Řekněte si o zvýšení platu, najděte si lépe placenou práci, osekejte životní náklady na minimum, prodejte auto, najděte si levnější bydlení. Udělejte cokoliv, co vám pomůže se ze současné situace dostat ven. Říkáte si, že to všechno už máte za sebou a stále se motáte v kolotoči dluhů? Zvažte insolvenci, jedná se o radikální řešení, které představuje konečnou fázi, avšak v mnoha případech velmi úspěšnou.  

(red,prazskenovinky.cz,foto:arch.pl)