Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Začátek prázdnin a pití alkoholu mladistvými pokračuje

Začátek prázdnin a pití alkoholu mladistvými pokračuje

Další tři mladistvé pod vlivem alkoholu na Černém Mostě, kteří nadýchali od 0,35 – 1,32 ‰, zjistili strážníci. Mladíky si převzali zákonní zástupci a případem se budou dále zabývat pracovníci sociálně právní ochrany dětí místně příslušné městské části.

Ilustrační foto
14. července 2017 - 12:30

Při kontrole Bryksovy ulice kolem půl jedenácté večer si hlídka strážníků ze čtrnácté městské části všimla skupinky tří mladíků a jedné dívky, jak kouří schováni za zastávkou a mají u sebe láhev rumu. Strážníci pojali podezření, že nejsou plnoletí a rozhodli se je zkontrolovat. Jakmile si jich jeden z přítomných chlapců všiml, pokusil se láhev alkoholu zakrýt tělem. Hlídka vyzvala dva patnáctileté, jednoho sedmnáctiletého chlapce a čtrnáctiletou dívku k provedení orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu.

U mladíků byly naměřeny pozitivní hodnoty od 0,35 – 1,32 ‰. Zkouška u dívky ukázala nulu. Na dotaz, kdo jim umožnil požití alkoholu, všichni svorně mlčeli. Protože jejich stav nebyl životu ohrožující, byli na místo přivoláni zákonní zástupci, kteří si je odvedli domů. O události byl taktéž informován odbor sociálně právní ochrany dětí příslušné městské části.


Vzala si extázi a vylezla na sochu sv. Václava. Šestadvacetiletá žena si dle svých slov vzala extázi a pak vylezla na sochu sv. Václava. Zde se chtěla převtělit do jedné ze soch a požadovala podání injekce na usmrcení, protože ji život, který žije, už nebaví. Protože sama slézt nechtěla, musel jí pomoci jeden ze strážníků. Ženu si následně převzali záchranáři a odvezli ji na psychiatrické oddělení jedné pražské nemocnice.

Ve středu ráno kolem druhé hodiny projížděla autohlídka strážníků z centrální městské části Václavským náměstím, kde si všimla ženy, která přelezla ochranný řetěz a vylezla na sochu sv. Václava. Strážníci ji vyzvali, aby slezla dolů. Komunikace s ní byla velmi obtížná, protože byla zjevně pod vlivem návykových látek a mluvila nesmysly. V jednu chvíli hovořila o toku energie, který k ní přichází ze sochy, poté se zase chtěla převtělit do jedné ze soch. Pak vyzvala strážníky, ať jí podají injekci se smrtící dávkou, protože život, který prožívá, ji bolí a nechce takto žít dál.

Hlídka se ji nejprve snažila v dobrém domluvit, aby slezla sama dolů, že ji pomohou, protože to však odmítla a hrozilo, že by si mohla pádem ublížit, jeden ze strážníků vylezl na sochu, uchopil ji za ruce, stáhl ji na sebe, aby zabránil jejím pádu a předal ji právě přicházející hlídce policistů. Ti pak ženu snesli dolů. Protože však byla stále agresivní, snažila se napadnout zasahující hlídku a mluvila o zabití, strážník ji chytil za zápěstí a znemožnil další pohyb. V tu chvíli hlídce sdělila, že si vzala extázi. Poté, co se na místo dostavili přivolaní záchranáři, začala být znovu agresivní, proto jí museli  strážníci nasadit pouta a asistovat při převozu do nemocnice.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)