Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Za uplynulý víkend pražští strážníci zadrželi pět sprejerů

Za uplynulý víkend pražští strážníci zadrželi pět sprejerů

Tři muže a dvě ženy, z nichž jedna měla u sebe kočárek s dítětem, podezřelé z trestného činu poškozování cizí věci, zadrželi během uplynulého víkendu pražští strážníci.

Zajištěné spreje
11.červenec 2017 - 12:30

Na všechny sprejery upozornili všímaví občané. Od začátku letošního roku předala městská policie v Praze celkem 54 osob, které poškozovaly cizí majetek sprejováním, do rukou policie, z nichž 14 bylo cizí státní příslušnosti.

První dva muže sprejery zadrželi strážníci z Prahy 13 v pátek odpoledne. Mladící ve věku osmnáct a devatenáct let sprejovali na zadní zeď Domova sv. Karla Boromejského. Oba s hlídkou po zadržení spolupracovali a k činu se doznali.

Větší práci měli se sprejerem strážníci z Prahy 3 v sobotu nad ránem. Na toho je upozornila ostraha Úřadu městské části, když zjistila, že kreslí na budovu úřadu. Pracovník ostrahy předal hlídce popis pachatele. Muže odpovídajícího popisu nalezla operátorka kamerového systému vedle vchodu na stadion FK Viktoria Žižkov, jak se snaží schovat  ve křoví.

Jeden člen hlídky strážníků se za ním vydal. Ve chvíli, kdy ho podezřelý muž spatřil, začal před ním utíkat. Na výzvy k zastavení nijak nereagoval. Částí Prahy 3 před strážníky prchal, ale stejně jim neutekl. Zadrželi ho na náměstí Winstona Churchilla za pomoci donucovacích prostředků. Protože se však strážníkům dál pokoušel utéci, byla mu posléze nasazena i pouta. Třiatřicetiletý muž budovu úřadu „vylepšil“ o 4 nápisy. V křoví, kde se muž pokoušel ukrýt, jiná hlídka městské policie nalezla odhozený sprej žluté barvy.

Ženy sprejerky zadrželi strážníci z Prahy 10 v neděli odpoledne v křižovatce ulic Uljanovská x Uzbecká. Žena, která u sebe měla dětský kočárek, držela v ruce sprej. Ta se strážníkům přiznala, že sprejem nastříkala na plechová vrata nápis HmHm a srdíčko o velikosti cca 150 x 100 cm. Druhá žena se hlídce přiznala k posprejování chodníku ve Vršovické ulici. Obě ženy ve věku dvacet pět a dvacet šest let, stejně jako dva mladíky a muže, strážníci omezili na osobní svobodě a se zajištěnými místy trestných činů předali hlídkám Policie ČR.

Strážníci opět pomáhali. První pomoc v podobě nepřímé masáže srdce poskytla hlídka strážníků z Prahy 1 sedmaosmdesátiletému cizinci, který zkolaboval na Karlově mostě. Jeho vitální funkce se podařilo obnovit ještě před příjezdem rychlé záchranné služby.

Profesionální pomoc poskytli strážníci v neděli odpoledne na Karlově mostě, kde za Staroměstskou věží zkolaboval starý muž, který po příjezdu hlídky na místo nejevil známky života. Jeden ze strážníků ihned započal s nepřímou masáží srdce, kterou prováděl do příjezdu záchranářů.  Rychlým a profesionálním  zásahem se muže podařilo oživit ještě před jejich příjezdem.

Cizinec se skateboardem řádil v Praze. Sedmadvacetiletý cizinec rozbil na území Městské části Praha 3 skleněné dveře, odpadkové koše a zaparkovaná vozidla. K ničení mu pomohl skateboard. Strážníci ho předali policistům.

V neděli necelou hodinu po půlnoci jela hlídka městské policie prověřit oznámení do Cimburkovy ulice, týkající se muže, který měl skateboardem poničit skleněnou výplň dveří. Muže odpovídajícího popisu nalezla nedaleko místa činu. Strážníkům se přihlásili svědci události, kteří popsali řádění sedmadvacetiletého cizince. Ten měl nejprve rozbít skleněnou výplň vstupních dveří jednoho domu, poté skateboardem bouchal do několika závěsných odpadkových košů. Následně kopnul do zpětného zrcátka u zaparkovaného vozidla. Když byl svědkyní okřiknut, ať toho nechá, reagoval na to bouchnutím do kapoty dalšího zaparkovaného auta.

Cizince strážníci předali přivolané hlídce Policie ČR. Krvácivé zranění, které si svým jednáním způsobil, mu hlídka městské policie ošetřila ještě před příjezdem policistů. Ošetření rychlou záchrannou službou odmítl.


Další mladík ničil vozidla. V centru zadrželi pražští strážníci mladíka, který poničil vozidlo. Za poslední dobu se jedná o několikátý případ.

v pondělí kolem jedné hodiny ráno si strážníci v centru metropole v Dlouhé ulici všimli mladíka, který ukopl zrcátko u zaparkovaného vozidla. Hlídka ho pohotově zadržela a pro podezření ze spáchání trestného činu omezila na osobní svobodě. Třiadvacetiletý mladík svůj čin nepopíral a způsobenou škodu chtěl uhradit. Strážníci ho předali hlídce policie k dalšímu opatření.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)