Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Za jízdu taxíkem si řidič naúčtoval nehoráznou sumu

Za jízdu taxíkem si řidič naúčtoval nehoráznou sumu

Pět tisíc korun a 50 Euro požadoval řidič vozidla taxi po turistce za cca 14 km jízdy. Obvyklá taxa by se měla pohybovat do 500 korun. Ženě se cena nezdála, a proto vše nahlásila recepční hotelu, kde byla ubytována.

Ilustrační foto
17.červenec 2017 - 12:30

Skvělou práci pak odvedli strážníci ze skupiny taxi, kteří muže podle popisu nalezli a předali policii.

Že spolupráce mezi pražskými hotely a pražskými strážníky funguje skvěle, dokazuje další případ. V odpoledních hodinách oznámila recepční hotelu v Praze 4 na služební telefon strážníků skupiny taxi, že má v recepci klientku, které se nezdá částka, kterou zaplatila za jízdu taxíkem.

Cizinka strážníkům sdělila, že nastoupila u Staroměstského náměstí do zaparkovaného vozidla označeného jako taxi a požadovala odvoz do hotelu na Praze 4. Adresu a fotku hotelu ukázala řidiči i na svém mobilním telefonu. Po skončení jízdy se ho zeptala, kolik bude platit. Taxikář požadoval částku 480 Euro. Když mu sdělila, že má u sebe pouze 50 euro, řekl jí, že je to málo a že ji odveze k bankomatu. Což následně udělal.

V bankomatu turistka vybrala 3.000 korun, ale řidiči částka stále nestačila. Nakonec řekl, že mu bude stačit 5.000 korun a již zmíněných 50 Euro. Žena od něj požadovala stvrzenku a obdržela ručně psaný doklad. Pak ji odvezl zpět k hotelu.

Protože se žena stala pravděpodobně obětí podvodu, nabídla ji hlídka strážníků doprovod na Policii ČR s možností podání trestního oznámení, což učinila. Strážníci pak předali popis řidiče svým kolegům, kteří po něm začali pátrat. Necelé tři hodiny od získání informací nalezli černé vozidlo označené střešní svítilnou taxi a řidiče odpovídajícího popisu v Pařížské ulici. Pořídili obrazový záznam a po jeho zhlédnutí ho poškozená turistka jednoznačně identifikovala.


Pětačtyřicetiletý muž strážníkům předložil doklady potřebné k provozování živnosti. Dále předložil i dva záznamy o provedené jízdě. Záznamy na jednom z nich odpovídaly jízdě do hotelu na Prahu 4. Řidič jízdu potvrdil s tím, že za ní dostal zaplaceno jen 407 korun. Ze stvrzenky bylo také zřejmé, že ujetá trasa měla 14 kilometrů. Nakonec strážníkům řidič uvedl několik důvodů, proč si cenu za trasu znásobil. Po tomto zjištění strážníci přivolali na místo kolegy z Policie ČR, kteří si událost převzali k dalšímu opatření.

Pětačtyřicetiletý muž strážníkům není osobou neznámou a v minulosti s ním několikrát řešili obdobné protiprávní jednání.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:parl.l.)