Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Výstaviště Praha nabízí nové možnosti trávení volného času

Výstaviště Praha nabízí nové možnosti trávení volného času

Piknik na Výstavišti. Revitalizovaný areál nabízí nové možnosti trávení volného času.

Výstaviště
16. května 2020 - 12:30

Nový gastro pavilon, veřejné grily, sportoviště, revitalizovaná zeleň i veřejné plochy. To jsou novinky, které si mohou užít návštěvníci areálu Výstaviště Praha. Výstaviště donedávna stávalo v pozadí zájmu a na řadě budov i veřejných prostranství se léta chátrání silně podepsala. Během posledních dvou let prochází Výstaviště zásadní rekonstrukcí a rozsáhlý areál v centru hlavního města znovu ožívá.

„V době současné krize si všichni ještě více uvědomujeme, jak moc Pražané potřebují místa k odpočinku – areály jako Výstaviště, kde mohou pobýt na čerstvém vzduchu a načerpat síly. Očekáváme také, že v Praze letos přivítáme řadu tuzemských turistů, kteří budou vyhledávat i jiná místa než Karlův most a orloj. Proto jsem rád, že se Výstaviště neustále proměňuje k lepšímu,“ říká Pavel Vyhnánek, pražský náměstek pro finance a rozpočet. „V investicích do Výstaviště nechceme polevit, protože je vnímáme jako jeden z nejlepších nástrojů na podporu ekonomiky v době krize způsobené koronavirem,“ dodává.

Kvůli vynucené nepřítomnosti návštěvníků v areálu vyvolané mimořádnou koronavirovou situací se podařilo v předstihu dokončit řadu revitalizačních a rekonstrukčních akcí veřejných prostranství, chodníků a zeleně, které byly započaty již v loňském roce. Areál se tak stává multifunkční plochou, která nabízí široké možnosti trávení volného času.

„Ještě nás čeká spousta práce. V horizontu týdnů začneme rekonstruovat bývalou restauraci Bohemia a pro letošní rok jsou rovněž naplánováno zahájení rekonstrukce Křižíkových pavilonů nebo divadla Spirála. Zároveň budou pokračovat úpravy venkovních ploch včetně nového mobiliáře a osvětlení. Těší nás, že pro vedení města je obnova areálu Výstaviště Praha jednou z priorit,“ nastiňuje další plány Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha.

V uplynulém týdnu se otevřel nový gastro pavilon ve spodní části areálu u nově zbudované brány do Stromovky a od příštího týdne bude možné využívat i veřejné griloviště. Stačí si jednoduše udělat rezervaci online.

„Nový gastro pavilon byl jedním ze zásadních projektů, kterými chceme zatraktivnit nově revitalizovanou spodní část areálu, a nabídnout nejen sportovní vyžití, ale také možnost trávení volného času s přáteli či rodinou. Současně k nám chceme přilákat i návštěvníky Stromovky,“ dodává Tomáš Hübl.

Investice do areálu v roce 2019 přesáhly 130 mil. Kč, z toho revitalizace venkovní plochy ve spodní části areálu, která zahrnovala obnovu travnatých ploch, výstavbu hřišť, herních prvků a nového gastro pavilonu, dosáhla výše 53,8 mil. Kč. Doplněno bylo chybějící propojení se Stromovkou, opravy se dočkalo i více než 2 000 m komunikací a chodníků včetně revitalizace 12 000 m2 travnatých ploch.


Za první čtyři měsíce letošního roku se do revitalizace spodní části areálu investovalo dalších 11 mil. Kč. K loni otevřené boulderové stěně, dětskému lanovému hřišti, fitness a workout zóně již od příštího týdne přibude největší parkourové hřiště v ČR, do konce května se také otevře obří pískoviště pro nejmenší. K občerstvení mohou návštěvníci Výstaviště využít bistro Artyčok, restauraci Pražan a také již zmiňovaný gastro pavilon s novým Bistrem NO. 2, kde bude mimo jiné možné zapůjčit si piknikové koše a rovněž zakoupit suroviny pro grilování na veřejných elektrických grilech.

Pražskénovinky.cz informoval Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mhmp)